Ataş Kullanarak Psikolojik Bozuklukları Tasvirleyen Sanatçının Çalışmaları

Sadece ataş kullanarak psikolojik bozuklukları minimal tasvirleriyle anlatan Eisen Bernardo bu çalışmada farkındalık yaratmayı amaçlamış. Çoklu Kişilik Bozukluğu Depresyon Madde Bağımlılığı Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB) Posttravmatik Stres Bozukluğu (Travma sonrası stres bozukluğu)  Yeme Bozukluğu Sanatçıyı çalışması hakkın şunları söylüyor: “Ataş çok yalın bir inovasyon. Yalnızca kıvrılmış bir metal parçası olsa da bir şeyleri toparlayıp onları...

Sadece ataş kullanarak psikolojik bozuklukları minimal tasvirleriyle anlatan Eisen Bernardo bu çalışmada farkındalık yaratmayı amaçlamış.


Çoklu Kişilik Bozukluğu


Depresyon


Madde Bağımlılığı


Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)


Posttravmatik Stres Bozukluğu (Travma sonrası stres bozukluğu)


 Yeme Bozukluğu


Sanatçıyı çalışması hakkın şunları söylüyor:

“Ataş çok yalın bir inovasyon. Yalnızca kıvrılmış bir metal parçası olsa da bir şeyleri toparlayıp onları bir arada tutabilir. Hatta bana, tıpkı onun kağıtları bir arada tuttuğu gibi her şeyi toparlamayı hatırlatsın diye yaptırdığım bir ataş dövmem bile var. Benim için ataş daha çok hayatı temsil ediyor çünkü başı ve sonu belli. Hatta hareket yönüyle, insanların hayatı nasıl yaşadığını bile tasvir edebilir. Çalışmalarımda sayısız insanın karşılaştığı, en sık görülen ruhsal rahatsızlıkları ve bozuklukları betimlemek istedim. Umarım bu minimal illüstrasyonlar sayesinde, psikolojik problemler hakkında farkındalık ve anlayış yaratabilirim.”

Kaynak: Ceotudent

İlgini çekebilir:  Özgül Fobilere Genel Bir Bakış

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir