Uzman Ağı:
Nedir?

-Diplomaları kontrol eder
-Uzmanları listeler
-Yönlendirme yapar

Image
SVG

Psikolog
musunuz?

Tam adıyla Psikoloji Uzman Ağı – başta psikologlar olmak üzere psikoloji uzmanlarının doğrulamasının, listelemesinin ve gerektiğinde yönlendirmesinin yapılabileceği bir veritabanıdır.

Daha çok kişiye erişin

Çevrimiçi görünürlüğünüzü Psikoloji Ağı ile artırabilirsiniz. Oluşturacağınız profil ile Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz.
Hatta danışmanlık merkezinize profil oluşturabilirsiniz.

Uzman Ağı’na yalnızca psikoloji ve psikolojinin uygulamalarına ilişkin temel öğrenimini tamamlamış kişiler üye olabilirler. Bu anlamda üye olabilecek meslek grupları şunlardır;
– Psikologlar
– Psikolojik Danışmanlar
– Psikiyatrlar

ANCAK özgeçmişiniz doldurulmuş ve diplomanız doğrulanmış bile olsa Uzman Ağına bir süre kaydedilmeyebilirsiniz. Bunun nedeni, yığılma ve orantısız dağılımı engellemek amacıyla kayıtların kademeli olarak yapılmasıdır. Kesin olmamakla birlikte, bu süreçte belirli ihtiyaç alanlarındaki özelliklere sahip uzmanlara öncelik verilebilir. Kademeli yani parti-parti kabul uygulaması belirli bir süre yapılacaktır ve sonunda herkesin kaydı alınacaktır.

Başvurunuz onaylandığında tarafınıza e-posta ile bildirim gelecektir.
Uzman Ağı’nın bu ilk modelinde üyelikten ya da herhangi bir üye işleminden ücret talep edilmemektedir. Profil oluşturmak ve listemeye/fihriste kayıt olmak için tek yapmanız gereken üye olmaktır ve özgeçmişinizi doğru doldurmaktır.

Yönlendirme sistemine “psikolojik hizmet talebi” geldiğinde; olası danışanlar, Uzman Ağı’nda yer alan üyelerle eşleştirilmektedir (Arkaplanda). Uzmanla iletişime geçilerek gereken bilgiler verilmektedir ve uygunluk değerlendirilmektedir. Danışanın, uzman ile görüşmek istemesi ve iki tarafın onay vermesi durumunda, uzmandan sembolik bir işlem bedeli alınmaktadır. Bu miktar, uzmanla ilk iletişime geçildiğinde kendisine beyan edilmektedir. Uzmanın kabul etmemesi halinde, eşleşmesi yapılan sıradaki uzmanla iletişime geçilmektedir.

Bunlara dikkat:

Özenli hazırlanmış ve gerçekçi içeriğe sahip bir özgeçmiş, profesyonelliği yansıtmaktadır. Gerekli olmayan ve uzun ifadelerden kaçınarak yalnızca öz bilgilere yer veriniz.

  • Eğitim: Lisans (mutlaka) ve lisansüstünü yıllarıyla ekleyiniz. GANO ve tez başlığını Ek bölümüne yazabilirsiniz, bitirme projesi ise belirtiniz.
    Deneyim: Güncelden geçmişe doğru yıllarıyla ekleyiniz.
  • Uzmanlık Alanı: Lisanüstü bir derecenizin size kazandırdığı ya da uzmanlık becerisi edindiren ve belgeleyebileceğiniz (terapi yöntemi) bir eğitimin kazandırdığı Unvanınızı seçiniz.
    Çalışma Alanı: Yalnızca, eğitimini ve/veya deneyim sahibi olduğunuz alanları ekleyiniz.
  • Ort. Ücret: Hizmet vermek istediğiniz değil, halen hizmet verdiğiniz fiyat aralığını giriniz.
    Deneyim (Yıl) ve Toplam Görüşme Sayısı göreli ancak nicel karşılaştırma sağlayan bilgilerdir.
Image
Öğrenim durumunuzun ve derecenizin kanıtlanabilmesi için “E-Devlet Yükseköğretim Mezun Belgesi” zorunludur. Sistemde belgesi kayıtlı olmayan kişilerin özgeçmişleri yani profilleri onaylanmayacaktır. Yanlış ya da sahte bilgi verdiği saptanan kişilerin üyelikleri silinecektir.
(E-Devlet belgemi nasıl temin edeceğim?)
Yazılım, tasarım, sunucu ya da tema kaynaklı sorunlar güncelleştirmeler sonrasında yaşanabilmektedir. Psikoloji Ağı olarak web altyapımızdaki aksaklıkları saptamaya ve fark edilenleri düzeltmeye harcadığımız mesaiyi her geçen gün artırıyoruz. Yaşadığınız sorunu bize bildirirseniz size en kısa sürede yardımcı olacağız.

Satın alınmış eklenti kaynaklı çeviri yanlışlarına denk gelirseniz ve bize bildirirseniz, mutlu oluruz.

Profilinizi, kişisel linkinizle paylaşabilirsiniz.

Örnek profil
…/uzman/sevim-adoglu/