#PsikologlarElEle Projesi

Üzücü bir biçimde kadına şiddet vakaları her geçen gün artarken şiddete karşı hareket geçmek toplumsal bir gereklilik haline gelmiştir. Bu sebeple yaş ya da cinsiyet ayrımı yapmadan toplumun bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Önleyici müdahale programları yürütebilme, krizi yönetebilme ve rehberlik adına psikologlar tarafından başlatılan Psikologlar El Ele projesi daha çok psikoloğa ulaşarak etki alanını artırmak için davet metni yayınladı:


Saygıdeğer Meslektaşlarımız,

Son yıllarda aile içi şiddet, kadın cinayetleri, aile içinde olmasa da kadınların ve çocukların uğradığı şiddet vakaları oldukça gündeme gelmekte ve ülkemiz için üzüntü yaratmaktadır. Ailelerin, kadınların, çocukların, erkeklerin bilinçlendirilmesi, değerler eğitimi ile önleyici çalışmalar yapabilmek, krizi yönetmek ve rehber olmak adına yönlendirici olabilmek, yardım edebilmek, evlilik öncesi bazı çalışmaları zorunlu kılarak önlem alabilmek biz insanı önemseyen psikologların boynunun borcudur visit https://www.arcannabis.ca/weed-delivery-near-me/weed-delivery-richmond.

Instagramdan 23.08.2019 tarihinde fikir olarak başlattığımız #psikologlarelele kampanyasıyla 1 günde Türkiye’nin farklı şehirlerinden yaklaşık 60 kişiye (bunların içerisinde psikologlar, psikoloji öğrencileri, PDR öğrencileri, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler yer almakta) ve 2 farklı dayanışma platformuna ulaşmış, desteklerini almış bulunmaktayız. Biz psikologlar gönüllü olarak başlayacağımız bu projede bir çalıştay düzenleyip karar birliğiyle bazı adımlar ve süreçleri belirlemek sonrasında da elimizden geldiği kadar gerekli mercilere ulaştıracak bu kararları hayata geçirme noktasında canla başla çalışacağımızı taahhüt ediyoruz. Türkiye çapında tüm meslektaşlarımıza bu projeden bahsetmek ve el ele verirsek daha sağlam adımlarla ilerleyebileceğimizi belirtmek istiyoruz.

Projeye gönüllü destek vermek için @klinikpsikologmerveazize Instagram hesabına ulaşabilirsiniz.

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir