Adalet Bakanlığı 144 Psikolog, 100 Psikolojik Danışman Alım İlanı

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Personel Alım İlanı (KPSS-2020) Adalet Bakanlığı, 11.11.2020 tarihinde yayımladığı ve Resmi Gazetede yayımlanan duyuruda taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 144 psikolog ve 100 pedagog(Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümleri mezunları) alacağını duyurdu. Tercihlerin 11 Kasım 2020 tarihinde başlayıp 25 Kasım 2020 tarihinde...

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Personel Alım İlanı (KPSS-2020)

Adalet Bakanlığı, 11.11.2020 tarihinde yayımladığı ve Resmi Gazetede yayımlanan duyuruda taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 144 psikolog ve 100 pedagog(Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümleri mezunları) alacağını duyurdu. Tercihlerin 11 Kasım 2020 tarihinde başlayıp 25 Kasım 2020 tarihinde son bulacağı belirtildi. Başvurular, tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre pgm.adalet.gov.tr  internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştirilecek.

İlan Metni
Aranan Nitelikler
Tercih Kılavuzu ve Tablolar
e-Başvuru Kılavuzu

Adalet Bakanlığı’nın ifadesi:

“Bakanlığımız merkez teşkilatında bulunan 12 istatistikçi, 3 mimar, 2 diyetisyen, 1 şehir plancısı kadroları ile taşra teşkilatında bulunan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüklerine Ek-1 listede sayısı ve yeri belirtilen 144 psikolog, 100 pedagog ve 156 sosyal çalışmacı kadrolarına sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacaktır.
Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2020-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, ilan edilen kadro sayısının 5 katı aday sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır.
KPSS puanı ile sözlü sınavda alınan puanın aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralama yapılması suretiyle ilan edilen kadro sayısı kadar atama yapılacaktır.

I) Genel Şartlar
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2- 2020 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almak gerekmektedir.

II) Özel Şartlar
A- Psikolog
Psikoloji lisans bölümünden mezun olmak.

B-Pedagog
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık veya Eğitim Programları ve Öğretim lisans bölümlerinin birinden mezun olmak.”

İlanda başvurulabilecek psikolog pozisyonları

Kaynak: Adalet Bakanlığı

İlgini çekebilir:  Toplumsal Olaylar Araştırması Bulguları Yayımlandı

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir