Türk Psikologlar Derneği Sahte Psikolog İhbar Hattı

Türk Psikologlar Derneği (TPD) gelen talepler üzerine; üyelik işlemleri, sahte psikolog bildirimlerine ilişkin yönlendirmeler, mesleki haklar ve güncel bilgi talepleri başta olmak üzere birçok konu hakkında iletişim kurulabilecek çağrı merkezinde iyileştirmeler yaptığını duyurdu.  TPD’nin yayınladığı haber metni:


Üyelik işlemleri, sahte psikolog bildirimlerine ilişkin yönlendirmeler, mesleki haklar ve güncel bilgi talepleri başta olmak üzere üyelerimiz ve meslek mensuplarından gelen talepler doğrultusunda Genel Merkezimizin iletişim kapasitesi artırılmış ve hızlı erişim için iyileştirmeler tamamlanmıştır. Mesai saatleri içerisinde hizmet verecek olan çağrı ve anlık iletişim hatlarımıza aşağıdan erişebilirsiniz.

  • Telefon: 0 (312) 425 67 65 – 0 (312) 418 15 50
  • Kurumsal Anlık Mesaj Hattı (WhatApp Businness): 0 (532) 727 81 28

Genel Merkez mesai saatlerinin haftaiçi 10.00-12.00 ile 13.00-17.00, cumartesi günleri ise 12.00-17.00 arası olduğunu ve 2019 yılı tatil günlerine ilişkin bilgiye bu bağlantıdan erişebileceğinizi anımsatmak isteriz.


Türk Psikologlar Derneği Haberleri:

TPD Sahte Psikologlara Karşı Yürütülen Çalışmanın Sonuçlarını Açıkladı
TPD’den Hatipoğlu’nun LGBTİ Bireye Yanıtına Yönelik Basın Bildirisi
TPD Etik Haftasına Özel “Etik Nedir?” Görselleri Yayımladı
https://psikolojiagi.com/tpdnin-yeni-baskani-doc-dr-okan-cem-cirakoglu-kimdir/
 

1 Yorum

Kızım 28 yaşında. Psikolog Selin Erikli’den terapi alıyor. Psikolog Selin Erikli nin talebi üzerine kendisiyle (Covid-19 süreci nedeniyle) telefon ile görüştüm. Aradan geçen zamandan sonra bir konu ile ilgili kendisini aradım açmadı. WhatsApp dan yazdım. Görüşme talebimi bildirdim. Üç (3) gün sonra dönüş yaptı, ve hangi konu hakkında görüşeceğimi bilmeden kızımla ilgili bir açıklama yapamayacağını, seans kuralları gereği etik çizgiler çerçevesinde kalacağını ve benimle görüşemeyeceğini yazdı. Bu konularda bir talebim olmadığını belirtmeme rağmen bir psikolog olarak saat 18.00 den 24:00 kadar benimle WhatsApp ile yargılayıcı ve bir profesyonel yakışmayacak tarzda yazıştı. Kızım çalışmadığı için ücretini de ben ödüyordum. Kendisi beni yargıladı. Hatta bir uzmana gitmemi söyledi. Beni hiç görmedi. Tanımıyor. Bir kere isteği üzerine telefon ile görüştük. Kendisinin bu tutum ve yazışmaları beni çok rahatsız etti. Bugüne kadar ödediğim terapi ücreti ve karşılaştığım tutum nedeniyle çok şaşırdım. Tavsiye etmiyorum. Kendisini tanımıyorum ancak bir psikoloğun bu tutumunu asla doğru bulmuyorum

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir