Psikiyatrik İlaçlar ve Etkileri Eğitimi

Psikiyatrik ilaçlar;  duygu durum, algılar, düşünce ve davranış üzerinde etkileri olan ve psikiyatrik bozuklukların tedavisinde kullanılan ilaçlardır. Antidepresanlar, antipsikotikler, duygudurum düzenleyiciler gibi farklı alt başlıklarda incelenen söz konusu ilaçları ve etkilerini konuşmak üzere Doç. Dr. Hakan Atalay ile bir araya geliyoruz!

Tarih: 17 – 24 Eylül  2022, Cumartesi

Saat: 20.00 – 22.00

Yer: Google Meet

Eğitmen: Doçent Doktor Hakan Atalay

Eğitim Hakkında:

Psikiyatrik bozukluklarının tedavisinde sıklıkla ilaç tedavilerine başvurulmaktadır. Özellikle psikolojik sağlık alanında yürütülen çalışmalarda zaman zaman psikiyatrik ilaçlar ve etkileri hakkında bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu eğitimde psikiyatrik ilaçlara karşı genel bilinç oluşturulması ve bu bilincin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Eğitim, diğer tüm eğitimlerimizde olduğu gibi etik, nitelik, bilimsellik ilkelerimiz ışığında gerçekleşecektir.

İki gün ve toplamda dört saatten oluşan psikofarmakoloji için yalnızca giriş niteliği taşıyan eğitimin ilk gününde
(17 Eylül, Cumartesi) “Psikotrop İlaçlar Bedende Ne Yapıyor?” konusu;
ikinci günde (24 Eylül, Cumartesi) “Antidepresanlar/Antipsikotikler Nasıl Etki Ediyor?”
konuları işlenecektir. Dersler, anlatım ve ardından tartışma kısımlarından oluşmaktadır.

  • Eğitim, uygulama yetkinliği olmayan hiçbir meslek grubu ve kişiye, konu hakkında çalışma yetkisi vermemektedir.

Eğitimci Hakkında:

1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Psikiyatri ihtisasını tamamladı. 1995’ten sonra Balıklı Rum Hastanesi’nde, Beyoğlu Devlet Hastanesi’nde, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 2005-2016 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde çalışmalarını yürütmüşür. Eylül 2016 – 2018 yılları arasında Okan Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmıştır. Psikanaliz (kurumsal olarak), psikodinamik psikoterapiler (uygulama ve kuram olarak) ve nöropsikanaliz (nörobilim ve psikanalizin kesişme alanları) gibi alanlarda çalışmalarını yürütmektedir. Yazmayla ve çeviriyle de ilgilenmektedir. Şizofrengi, Denizyıldızı, Başka, Psikeart gibi dergilere yazmış ve çevirilerde bulunmuştur. Yerel ve uluslararası bazda birçok akademik makalesi yayımlanmıştır.

Belgelendirme:

Eğitim sonunda katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Katılım Koşulları:

  • Eğitime yalnızca Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümleri öğrenci/mezunları; Psikiyatri uzman ve uzman adayları, Psikiyatri ve Nöroloji hemşireleri katılabilmektedir.
  • Kontenjan sınırlıdır.

Kayıt ve Ücretlendirme:

Eğitim ücreti KDV dahil 300 tl’dir. Eğitim gelirleri ile Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışta bulunulacaktır.

Aşağıdaki bağlantıdan kayıt ve ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz:

https://iyzi.link/AIo5aQ

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir