Paris VII Üniversitesi Psikanalitik Çalışmalar Bölümü Destek Çağrısı

Paris VII Üniversitesi
Psikanalitik Çalışmalar (Études Psychanalytiques) Bölümü
Destek Çağrısı

Merhabalar,

Paris VII Üniversitesi Psikanalitik Çalışmalar bölümü tarafından yayınlanan duyuru ve imza kampanyasını henüz Türkçe’ye çevirme fırsatı bulamadım. Ancak bununla birlikte, hızlı bir şekilde imza toplamak için, imza vermek isteyenlere duyurunun bir özetini yapmak istiyorum:

Metin başlangıçta klinik psikoloji eğitiminde psikanalizin yerinden ve yetiştirdiği klinisyenlerden bahsediyor. Daha sonra Fransa Devletinin denetleyici kurumu olan HCERES’den bahsedilmekte. Bu kurum maalesef ki klinik psikolojideki psikanalitik oryantasyona düşmanlık beslemekte fakat bununla birlikte bilişsel davranışçı düşünceyi desteklemektedir. Sonuç olarak psikolojideki çeşitlilik ve psikanalitik formasyon tehlikeye girmektedir. Böylelikle ilk saldırı da Psikanalitik Çalışmalar lisans programı akreditasyon sureci üzerinden gerçekleşmiştir. Bu lisans programı özgül bir yapıya sahiptir. Adından da anlaşılabileceği gibi psikanalitik çalışmalar yapılmaktadır ve bu özgüllük tehlike altındadır. Denetleyici kurum bu lisansı kaldırmak istemektedir. Temel amaç tek çeşit lisans programı oluşturmaktır. 2019 başında gerçekleşecek olan Paris V ve Paris VII üniversiteleri birleşmesi bağlamında, psikanalitik klinik psikolojinin ortadan kaldırılması durumu gerçek bir risk haline gelmektedir. Bu yüzden bu durumu şimdiden reddediyoruz!

İmzalamak isteyen arkadaşlar siteye girdikten sonra aşağıda bulunan formu doldurabilir.

Prénom: Ad
Nom: Soyad
Fonction, Institution: Görev/meslek, kurum
Email:
Confirmer l’email: E-postayı doğrula
Ville: Şehir
Pays: Ülke (Turquie)

İmzaladıktan sonra mail kutunuza düşen (daha çok spama düşüyor) linki tıklayarak doğrulamanız gerekiyor. Şimdiden hepinize çok teşekkürler!

Umur Yiğit NURAL

Bağlantı: http://psycha-univ.org/?fbclid=IwAR2O8edoIC95vWyuwKN9WboN2vSRc23ZnIeuLIwOIlD20M9bLV55CoBslAQ


Université de Paris - Études psychanalytiques, Master 2 Psychanalyse et interdisciplinarité - Psychopathologie clinique psychanalytique. Université Paris VII - Études psychanalytiques, Master 2 Psychopathologie psychanalytique - Champ clinique des psychopathologies adultes (Psikozda aktarım ve sanrı ile ilişkisi). Université Paris VII - Études psychanalytiques, Master 1 Psychologie clinique et psychopathologie (Ergenlik, madde bağımlılığı ve toplumsal bağın söylemiyle ilişkisi). İstanbul Kültür Üniversitesi - Lisans psikoloji (Göç, kültürleşme ve psikopatoloji). Çalışma alanları: Psikanaliz, Lacanyen psikanaliz, toplumsal bağın psikanalizi, bilinçdışı öznesi ve oluşumları, klinik psikoloji, çocuk-ergen kliniği ve psikopatolojileri, yaşlılık psikolojisi.LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/umuryigitnural/Academia: https://univ-paris-diderot.academia.edu/nuralumuryigit

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir