Her Psikoloji Öğrencisinin Kurduğu 6 Hayal

1– Okul Biter Bitmez Terapist Olmak Hangimiz bunun hayalini kurmadık ki? 4 sene okuduktan sonra hepimiz odamızda psikoterapi seansları düzenleyecektik. Hepimiz birer Freud olabilirdik… 2- Seansı Tonla Para Eden Bir İşe Sahip Olmak Ne yani kim istemez ki bir seanstan 400 lira almak? Hayaller güzel tabii ama günlüğü 80 liraya bir iş bulmak da fena sayılmaz sanki he? 3- İnsanları...

1 Okul Biter Bitmez Terapist Olmak
Hangimiz bunun hayalini kurmadık ki? 4 sene okuduktan sonra hepimiz odamızda psikoterapi seansları düzenleyecektik. Hepimiz birer Freud olabilirdik…


2- Seansı Tonla Para Eden Bir İşe Sahip Olmak
Ne yani kim istemez ki bir seanstan 400 lira almak? Hayaller güzel tabii ama günlüğü 80 liraya bir iş bulmak da fena sayılmaz sanki he?


3- İnsanları Kolayca İkna Edebilmek
Evet yani aslında hiç gerçekçi değil ama insan düşünmüyor değil. E o kadar psikoloji okuyacağız, bir iki taktik öğretirler herhalde.


4- Beden Dillerinden İnsanların Düşüncelerini Anlamak
Neyse ki bizler için “hayal” olarak kalan bir durum. Oysa baş parmağının baktığı yön ile aşık olduğunuz kişiyi anlayabilen çok acayip psikologlar(!) var. Hala tanışmadıysanız yazısı sitemizde var. Buradan lütfen.


5- Çılgınlar Gibi İş Teklifi Almak
İşsiz kalmak mı? Güldürme beni, bizim bölüm KPSS’siz alıyor KPSS’siz. Tabii, açık çok.


6- Psikologluğu Sadece Meslektaşlarımızla Yapacağımızı Sanmak
En büyük yanılgı burada olsa gerek. Bir kere mantıksız. Psikoloji bu yahu dilin dönüyorsa konuş işte. Havucun dili olsa yapar bu mesleği, beyne format bile atar.

İlgini çekebilir:  Terapide Anlattıklarım Başkalarıyla Paylaşılır Mı?

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.