Gündem101: LGBTİQ+ görünürlüğü, Cinsel terapi ve Onarım terapisi

  Gündem101’in bu bölümünde onur haftasında gerçekleştirdiğimiz söyleşimizi dinleyebilirsiniz. Konuklarımız, Türk Psikologlar Derneği LGBTİ Çalışmaları Biriminden Klinik Psikolog Gizem Gülmez ve Psikolog Alara Şevval Keskin ile birlikte sorularımıza yanıt aradık. Sunucu: Psikolog Cansel Akyüz Gündem maddelerini psikolojiyle harmanlayarak değerli konuklarımız eşliğinde inceleyeceğimiz, kimi zaman düşündürücü ve sarsıcı, kimi zamansa keyifli konuların yeni adresi Gündem 101...


 
Gündem101’in bu bölümünde onur haftasında gerçekleştirdiğimiz söyleşimizi dinleyebilirsiniz. Konuklarımız, Türk Psikologlar Derneği LGBTİ Çalışmaları Biriminden Klinik Psikolog Gizem Gülmez ve Psikolog Alara Şevval Keskin ile birlikte sorularımıza yanıt aradık. Sunucu: Psikolog Cansel Akyüz
Gündem maddelerini psikolojiyle harmanlayarak değerli konuklarımız eşliğinde inceleyeceğimiz, kimi zaman düşündürücü ve sarsıcı, kimi zamansa keyifli konuların yeni adresi Gündem 101 yayınımızı takip edebilirsiniz.
Yayında ele alınan sorular:
-Netflix’te eşcinsel görünürlüğü üzerine ortaya atıldığı gibi eşcinsellik özenilerek sahip olunabilecek bir kimlik midir?
-LGBTİ, LGBTİQ, LGBTİQ+ olarak pek çok yaygın kısaltma var? Siz hangisini kullanmayı seçiyorsunuz?
-Günlük yaşamda LGBTİ kimliğini gizleyenler, terapi odasında da gizleyebiliyor mu?
-Türkiye’de cinsel terapi eğitimlerinde LGBTİQ görünürlüğü ne durumda?
-Onarım terapisi nedir? -LGBTİQ’larla çalışılırken nelere dikkat edilmeli?
-Ruh sağlığı alanında çalışan pek çok homofobik/transfobik kimse var. LGBTQ+ bireylere terapist ararken nelere dikkat etmelerini önerirsiniz?

İlgini çekebilir:  Psikoloji 101

Psikolog

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir