Gelişim Üniversitesi Psikoloji Kulübünde Neler Oluyor?

Neler olmuyor ki! Bir kulüpten bekleyeceğiniz hatta beklemeyeceğiniz her şey oluyor. Önce bir araya geliyor, birimlere ayrılıyor ve kulübümüzü daha verimli hale getirebilmek ve psikoloji öğrencilerine ulaşmak için sürekli düşünüyor, çalışıyoruz. Bunları yaparken tabii ki bazen yoruluyor, zorlanıyoruz. Kriz anlarını iyi yönetebildiğimiz, birbirimizle etkili iletişim halinde olduğumuz ve de zamanı verimli kullanabildiğimiz için tüm bunların üstesinden geliyor ve hedeflerimize ulaşıyoruz. Bizim asıl hedefimiz insanların kalplerine dokunmak ve ufacık da olsa onlarda bir iz bırakmak aslında. Bu izleri bırakabileceğimi bilmek ve bu uğurda çalışmak bizim en büyük motivasyonumuz oluyor. Herkesin sorumluluklarının olduğu, birbirleriyle yardımlaştığı ve en önemlisi herkesin birbirine saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaştığı kocaman bir aile olarak görüyoruz kendimizi. Birbirimizin dertlerine deva, sevinçlerine ortak ve hayallerine destek olmaya çalışıyoruz. Bunları sadece birbirimiz için değil herkes için yapmaya çalışıyoruz.

Gelişim Üniversitesi Psikoloji Kulübü

Sosyal sorumluluk birimimiz sayesinde tutulmayan elleri tutuyor, görülmeyen yaralara merhem oluyoruz. İnsanlara sevgiyle yaklaşıyor ve yardımlarımızla onların hayatlarına dokunmaya çalışıyoruz. Onların bir gülümsemesiyle kalplerimizi ısıtıyoruz. Huzurevi ziyaretlerini, Çorbada Tuzun Olsun Derneği ile birlikte gerçekleştirilen çalışmaları, yardıma ihtiyacı olan öğrenciler için kitap teminini ve okullarının eksiklerini gidermeyi, lösemili çocuklar için yapılan farkındalık etkinliklerini sosyal sorumluluk ekibimizin gerçekleştirdikleri projelere örnek olarak gösterebiliriz.

Akademik birimimiz sayesinde kendimizi okuldaki eğitimlerimiz dışında nasıl geliştirebileceğimizi görüyor, mesleki alanda uzmanlaşmış hocalarımızla ve psikologlarla buluşuyor bunlar sayesinde psikoloji öğrencilerinin yoluna ışık tutuyoruz. Seminerler, söyleşiler ile teorik bilgileri öğrencilerimize sunarken aynı zamanda mezun olduktan sonra yararlı olacak iletişim ağları sağlıyoruz.

Ancak sadece akademik birimimizin değil, sosyal etkinlik birimimizin düzenlediği etkinliklere de sizleri bekliyoruz. Bu etkinlikler sayesinde psikoloji öğrencilerini birbirleriyle buluşturuyor ve gelecekteki meslektaşlarımızla bağ kurmayı planlıyoruz. Çok güzel anılar biriktiriyor hem eğleniyor hem de dostluklar ediniyoruz ve bütün bunları sevgiyle yapıyoruz. Vizelerden, finallerden çıktıktan sonra karalar bağlamaktan, hafta sonları evde ya da yurtta sıkılmaktan, etkinlik birimimizin hazırladığı etkinliklere katılıp yeni insanlar tanımaktan daha güzel ne olabilir!

Gelişim Üniversitesi Psikoloji Kulübü,

Tabii sizin bu etkinliklere katılabilmeniz için önce haberdar olmanız gerektiğini biliyoruz ve sizlere sosyal medya ekibimizi sunuyoruz. Tüm etkinliklerden haberdar olmanızı sağlayan, bizleri en güzel şekilde sizlere anlatan, ellerinde fotoğraf makineleriyle her güzel anımızı yakalamaya çalışan sosyal medya ekibimiz; sizlerle aramızda en güzel köprüleri kuruyor ve birbirimizden haberdar olmamızı sağlıyor. Bunların yanı sıra sosyal medya üzerinden yaptıkları film ve kitap önerileri ile boş kaldığımız anlarda bile bize kendimiz için yararlı şeyler yapmayı hatırlatarak yine bir şeyler öğrenmemizi sağlıyorlar.

Tanıtımı sadece sosyal medya ekibimiz yapmıyor tabii ki de. Psikoloji biliminin teorik kısmını ve kalplerinize dokunacak konuları derleyip düzenleyen ve sizinle paylaşan bir ekibimiz daha var. Blog ekibimiz; kulübümüzü, bölümümüzü sizlere tanıtmak ve kalplerinden, zihinlerinden geçenleri sizlere aktarmak için sürekli yazıyor. Aramızda gönül bağı kurmaya, hayatlarımızın bir köşesinde yer etmeye çalışıyorlar. Yazdıkları yazılar ile keyifli vakit geçireceğiniz ufak anlar yaratarak kahvenizin, çayınızın yanına eşlik edebilmeyi amaçlıyorlar.

Ve en önemlisi destek birimimiz… Gece gündüz demeden kimin neye ihtiyacı varsa, nerede bir aksaklık, kopukluk varsa; yüksek enerjileriyle hemen oradalar. Hepimizin yanında, arkasında, sağında, solundalar. En ufak bir işleyiş bozukluğunda, bir sıkıntıda, her ne olursa olsun yardım isteyebileceğimiz, işleri hemen yoluna ve düzene sokan bir ekip bu. Bu yüzden biz onlara b12 diyoruz.

Gelişim Üniversitesi Psikoloji Kulübü

Biz kendimizi kocaman bir aile olarak görüyoruz. Bütün bu bağlılığımız bizce her şeyi büyük bir mutluluk ve keyifle yapmamızdan kaynaklanıyor. Sürekli bir araya gelmeye ve birbirimizi tanımaya çalışıyoruz, tüm sıfatlarımızı kapının dışında bırakarak geçiyoruz bu kapıdan, birliğimizi bozmadan, bencillik yapmadan, severek, anlayarak… Bizim hayalimiz, çıktığımız bu yolda ilerlerken sizlerle de karşılaşmak. Umuyoruz ki yolun bir yerinde karşılaşacağız ve birlikte ilerleyeceğiz. Bu yolculukta takılıp düşecek olursak eğer, biliyoruz ki elimizden tutacak bir sürü meslektaşımız var. Her şeyden önemlisi; bütün bunlar psikoloji biliminin geleceği için, sizler için, bizler için, hepimiz için.

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi ve etkinliklerimizi takip edebilirsiniz 🙂
Facebook
Twitter
İnstagram
Blog

[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”Gelişim Üniversitesi Psikoloji Kulübü”]

*Bu yazı Psikoloji Ağı editörleri tarafından Psikoloji Ağı Yayın İlkelerine göre düzenlemiştir.

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir