Didik Didik Freud (Radyo Yayını)

Sigmund Freud’un yaşam öyküsü üzerinden giden Açık Radyo’nun efsanevi yayınlarından Didik Didik Freud, 20. yayın yılı nedeniyle yeniden yayımlanmış.

Hazırlayanlar: Serol Teber ve Şenol Ayla.

Şenol Ayla, 11 yıl önce ilk kez yayımlanan dizinin son bölümünden birkaç hafta sonra yitirilen Serol Teber’in Didik Didik Freud için yola çıkarken söylediği şu sözleri anımsatıyor:

“Freud’u atomize etmek istiyoruz. Bir insana ya da herhangi bir konuya yaklaşırken, onu atomize etmeyi, onu didik didik etmeyi, arkeolojik bir tanımlamayla onun bütün katmanlarına varıncaya dek araştırmayı, Freud bize öğretmiştir. Biz onun öğretisinin izinden gidiyoruz, ama bu sefer objektifi Freud’a çevirerek.”

Yayının bölümlerini otobüs yolculukları sırasında dinleyebilirsiniz. Siteden çevrim içi olarak dinleyebileceğiniz gibi önceden mp3 olarak telefonunuza indirebilirsiniz. Aşağıdaki bölümleri indirmek için sağ tıklayıp Bağlantıyı Farklı Kaydet‘e tıklamalısınız. İyi dinlemeler…

Bölümler:

 1. Bölüm – Metin
 2. Bölüm – Metin
 3. Bölüm – Metin
 4. Bölüm – Metin
 5. Bölüm – Metin
 6. Bölüm – Metin
 7. Bölüm – Metin
 8. Bölüm
 9. Bölüm
 10. Bölüm
 11. Bölüm
 12. Bölüm
 13. Bölüm
 14. Bölüm
 15. Bölüm
 16. Bölüm
 17. Bölüm
 18. Bölüm
 19. Bölüm
 20. Bölüm
 21. Bölüm
 22. Bölüm
 23. Bölüm
 24. Bölüm
 25. Bölüm
 26. Bölüm(Son)

Didik Didik Freud’un yayımlanan bölümlerini site üzerindeki kayıt arşivinden dinlemek için tıklayın. Ayrıca yayının deşifre edilmiş(çözülmüş) metinleri, dinleyici Işık Ezber’in gönüllü katkısıyla oluşturulmuş: Bölümlerinin metinlerine ulaşmak için tıklayın.

Kaynak: Açık Radyo


Serol Teber’in bir söyleşi sırasında çekilmiş fotoğrafı:


Psikolog -Psikoloji, İstanbul Kültür Üniversitesi -Sinir bilim, İstanbul Medipol Üniversitesi İlgi Alanları: Sinir bilimi, evrim, olguculuk

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir