Adalet Bakanlığı Psikolog Alımı

Adalet Bakanlığı 28.06.2019 tarihinde yayınladığı duyuruda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 108, toplamda ise 206 psikolog alacağını duyurdu. Başvurular 22/07/2019 tarihinde başlayıp 07/08/2019 tarihinde son bulacağı ve her iki alım için de kontenjanın 5 katına tekabül edecek sayıda adayın sözlü sınava çağrılacağı belirtildi. Adalet Bakanlığı genel alıma (98) başvurmak için KPSS P3 puan türünden 70 almak yeterliyken Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne (108) istihdam edilecek (98) psikologların erkek olması zorunluluğu getirildi.

Psikologlar arasında cinsiyete dayalı bir iş verimi farkının söz konusu olmadığını belirtiyor ve Psikoloji Ağı olarak yapılan ayrımcılığı doğru bulmuyoruz. Temelinde insan olan bir bilimin lisans eğitimini alan psikologlar, cinsiyetçi bir tavırla ketlenmemeli, eşit çalışma sahalarına sahip olmalıdırlar. Halihazırda gerek adalet bakanlığında gerekse CTE bünyesinde kadın psikologlar önemli çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Umuyoruz, Adalet Bakanlığı ilan başvuru tarihi olan 22 Temmuz 2019‘dan önce konuyla ilgili bir düzenleme yapacaktır.

GÜNCELLEME

“28/06/2019 tarihli ve 30815 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan “Erkek adaylar arasından 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim” alım ilanımızda yer alan “Erkek adaylar arasından” ibaresi kaldırılmıştır.” Kaynak: Resmi Gazete

Adalet Bakanlığı
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Psikolog İlan Ayrıntıları

Bakanlık Merkez Ve Merkez Atamalı Taşra Teşkilatında Psikolog ve Sosyal Çalışmacı Pozisyonlarında

Çalıştırılmak Üzere Sözleşmeli Personel Alımı İlan Ayrıntıları

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir