Dünya Psikologlar Günü

Türk Psikologlar Derneği geçmiş yıllarda bu konuya ilişkin şu açıklamayı yayımlamıştı: Saygıdeğer meslektaşlarımız; 10 Mayıs günü ülkemizde bir süredir Dünya Psikologlar Günü olarak kutlanmaktadır. Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu olarak bu günün resmi anlamda tanınması için EFPA nezdinde başvuruda bulunduğumuzu bildirmek isteriz. Her ne kadar resmi olarak kabul edilen ve evrensel olarak kutlanan bir gün...

Türk Psikologlar Derneği geçmiş yıllarda bu konuya ilişkin şu açıklamayı yayımlamıştı:

Saygıdeğer meslektaşlarımız;

10 Mayıs günü ülkemizde bir süredir Dünya Psikologlar Günü olarak kutlanmaktadır. Türk Psikologlar Derneği Yönetim Kurulu olarak bu günün resmi anlamda tanınması için EFPA nezdinde başvuruda bulunduğumuzu bildirmek isteriz. Her ne kadar resmi olarak kabul edilen ve evrensel olarak kutlanan bir gün olmasa da umuyoruz önümüzdeki senelerde bu günü tüm dünyadaki meslektaşlarımızla beraber kutlama imkanımız olur.

Bu vesileyle psikolojinin tüm alt alanlarını kapsayacak, tüm öğrenci ve meslektaşımıza eşit ve adil haklar tanıyan bir meslek yasasının çıkarılmasını bir kez daha talep ediyoruz.

Tüm meslektaşlarımızın 10 Mayıs’ı kutlu olsun.

Türk Psikologlar Derneği
Genel Merkez Yönetim Kurulu

Kullanabileceğiniz kutlama görselleri:

İlgini çekebilir:  Psikoloji Alanında Eğitimler Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.