TPÖÇG'ün Konsültasyon Programı: FABRİKA

TPÖÇG duyuru metni: 4.sınıf ve yüksek lisans yapan arkadaşlara bir duyurumuz var! “Arkadaşlar merhaba! Bu dönemin sonunda hepimiz yavaş yavaş mesleğe atılacağız. Bu kadar yaklaşmışken birkaç güzel insan bizler için bir konsültasyon programı hazırladılar, “FABRİKA”. İstanbul Tıp Fakültesi’nden Nörolog Hakan Gürvit ve Klinik Nöropsikolog Öget Öktem Tanör, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları‘ndan Erişkin Psikiyatristi İbrahim...

TPÖÇG duyuru metni:

4.sınıf ve yüksek lisans yapan arkadaşlara bir duyurumuz var!

“Arkadaşlar merhaba!

Bu dönemin sonunda hepimiz yavaş yavaş mesleğe atılacağız. Bu kadar yaklaşmışken birkaç güzel insan bizler için bir konsültasyon programı hazırladılar, “FABRİKA”.

İstanbul Tıp Fakültesi’nden Nörolog Hakan Gürvit ve Klinik Nöropsikolog Öget Öktem Tanör, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları‘ndan Erişkin Psikiyatristi İbrahim Söylemez ve Erişkin Psikiyatristi Hüseyin Keleş, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları’ndan Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Canan Yusufoğlu, Nöropsikolog Alkım Seven, Klinik Psikolog Elit Bilge Bıyıkoğlu, İstanbul Üniversitesi’nden Uzman Psikolog Barış Salman, Klinik Psikolog Seda Yaşar ve Dil ve Konuşma Terapisti Mehmet Coşkun’la yürütülecek bir konsültasyon programı olacaktır.

Kolektif bir çalışma olup öğrencilerden herhangi bir katılım bedeli kesinlikle alınmamaktadır.

Son başvuru tarihi: 20.02.2018
Ayrıntılı bilgi ve başvuru için: http://psyfabrika.com “

FABRİKA neden açıldı?

Fabrika esas olarak psikoloji bölümü öğrencilerinin eğitimlerini desteklemek ve mesleki gelişimlerine yönelik katkı sağlamak için kurulmuştur. Tamamıyla gönüllülük esasına dayalı olarak kurulmuş olan Fabrika, uzman statüsünde katılım gösteren eğitimcilerin, psikolog adaylarının toplum ve insanlık yararına yapacakları tüm mesleki ve bireysel girişimlerini desteklemek maksadıyla kendini sorumlu tutan bireylerin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Kolektif anlayışla çalışmalarını yapacak olan bu oluşum, katılımcı öğrencilerden herhangi bir maddi yatırım beklememektedir. Bu esas ile ilerlerken, eğitim sistemindeki açıkların kapatılmasına maddi beklentisiz, psikoloji bilimi, toplum adına yararcılık gözetmesine bağlı bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirir. Süreç dahilinde katılımcı öğrencilerin araştırma teknikleri konularında eğitilmeleri ve kolektif bilimsel çalışmaların üretilmesi ayrıca hedeflenmektedir.

Başlangıç sürecinde olan Fabrika, zaman içerisinde daha kapsayıcı ve kuvvetli bir oluşuma evirilmesi beklentileri arasındadır. Bu gelişim ise, tüm katılımcıların ve dışarıdan alacağı desteklerin sayesinde olacaktır.

İlgini çekebilir:  Adalet Bakanlığı Psikolog Alımı

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.