#PsikolojiAğı2019 İstatistikleri

Geçen yıl yayımladığımız gibi bu yıl da istatistiklerimizi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz. 2019’un bizler için yorucu ve sıra dışı geçtiğini söyleyebiliriz. Eksiklerimizle ve başardıklarımızla birlikte 2019, birlikteliğin önemini en çok hissettiğimiz yıl oldu. Uzman Ağı‘nın beta sürümünü ve Psikoloji Tasarım ürünlerini hayata geçirdiğimiz bir yıl oldu. Psikoloji Ağı’nda yine özgün yazılar yayımlandı. Sıradışı videolar çekildi, düzenlendi ve yayımlandı. Yeri gelmişken söyleyelim, ciddi miktarda video ve yazı da yayımlanmayı bekliyor. Tüm bunları harika bir ekiple gerçekleştirdik. Bu ürünlerin hepsinde yalnızca Psikoloji Ağı Takımı’nın değil, siz okuyucularımızın ve takipçilerimizin de emeği var. Her şey için çok teşekkürler. Gelecek 10 yıl hepimizin olsun 🙂 

2019’da neler oldu?

Bu yıl psikolojiagi.com adresimiz üzerinden 108 adet özgün yazılı içeriğe hayat verdik. Bu içeriklerin ciddi bölümünün siz okuyucularımızdan geldiğini belirtmek isteriz. Yalnızca yazılı içerik değil, görsel işler de çıkardık. 13 adet videonun sizlerle buluşması için çabaladık. Facebook İş ve Staj İlanları grubu üzerinden 200’den fazla ilan yayımlanmasına aracı olduk. Tümüyle organik kaynaklı olan takipçi sayımızı ise ikiye katladık.

Psikoloji Ağı 2019 istatistikKim en çok içerik gönderdi?

2019’un rekoru 14 içerik ile Cansel Akyüz’e ait iken ardından 9 içerik ile Taner Türker geliyor. Ezgi Büşra Akgöz ve Bilge Arslan ise 7’şer içerik ile en çok içerik gönderen yazarlarımız arasındalar. Psikoloji Ağı’na dışarıdan da içerik kabul edildiğini anımsatmak istiyoruz. Gönderdiğiniz çalışmanız, editörlerce yayın ilkelerine uygunluk, içerik ve yazım bakımından denetlenecektir. Yalnızca siteye üye olmanız ve “Yeni” bölümünden içeriğinizi göndermeniz yeterlidir. Bu şekilde, değerli çalışmalarınızı takipçilerimizle buluşturabilirsiniz.

Psikoloji Ağı 2019 istatistik 02

Kaç kişi tarafından kaç kez görüntülendik?

2019 süresince 400 binden fazla kişi tarafından 900 binden fazla kez görüntülendik. Bunlar elbette ki yalnızca web sitesi üzerindeki gösterim sayılarıdır. Psikoloji Ağı Takımı’nın ve sizlerin değerli içerikleri sayesinde denebilir. 2018 ile karşılaştırıldığında, %100’den yüksek bir artış olduğu görülmektedir. 2020 hedefimiz ise bu ivmeyi arttırarak sürdürmektir. Gelecek yıl %150 artışı hedefliyoruz.

Psikoloji Ağı 2019 istatistik 03

Sosyal medyada neler oldu?

Kitlemizin en yüksek tepki verdiği gönderilerin, alana özgü eleştiri içerikli olanlar olduğunu gözlemledik. Bunlar arasından 10 Mayıs 2019’da yayımlanan Psikologlar Günü kutlaması videosunu hala izlemediniz mi? İşte Instagramda ve Twitterda en çok görüntülenen gönderiler.

Psikoloji Ağı 2019 istatistik 04

Ayrıca iş ve staj ilanlarının paylaşıldığı Facebook grubumuzda ise 1112 gönderi paylaşımı yapılmış. Bunların 200’den fazlasını iş ve staj ilanları oluşturuyor. Siz de kurumunuz için psikolog ve psikolojik danışman iş ilanını ya da psikoloji öğrencisi ve PDR öğrencisi staj ilanını paylaşabilirsiniz.

Twitterda en çok dikkat çeken tweetleriimiz ise yine alan içi eleştirel göndermeler barındıranlar oldu. Psikoloji Ağı YouTube kanalında ise en çok izlenen video Uzman Serisi’nin ilk çalışması olan Adli Psikoloji Yüksek Lisans videsu oldu. Uzmanlık Serisi’nin ikinci çalışması olan Klinik Psikoloji Yüksek Lisans videosunun ise çekimleri tamamlandı. Şu an kesitlere ayrılmak üzere çekimler dilimleniyor. Klinik psikolojiye ilişkin bu videomuzda da alandan uzmanlara ve öğrencilere mikrofon uzattık. 2020 yılında yayımlayacağız ve belki üçüncüsünün çekimlerine başlayacağız.

Psikoloji Ağı 2019 istatistik 05

Peki, PodCast’ler ne durumda?

Sesli yazılarımızı ve videolarımızın seslerini içeren 19 podcastimiz ise Spotify, SoundCloud ve ITunes üzerinden binlerce kişi tarafından dinlendi. 2020 yılında podcastlerimizi artıracağız ve farklı konseptler deneyeceğiz. PodCast yayınlarına katkı sağlamak isterseniz kapımızın sizlere açık olduğunu belirtmek isteriz. 

2020 ile yeni bir on yıla yani yeni bir kültürel döneme kapı araladık. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ana hedefimiz önceki yılın istatistiklerini ikiye katlamaktır. Sizin için planladığımız farklı projeler ve içerikler var. Sürprizlere hazır olun ve takipte kalın! ?

Psikoloji Ağı

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir