Psikoloji Ağı Projesi 3.'lük Ödülü Aldı

Teknoloji ve Proje Destek Birimi Kuluçka Merkezi’nin Yazılımda Yenilikçi Projeler başlıklı 2017 Çağrı Dönemi’nin ilk üç dereceye giren takımlara 31 Ekim 2017 Salı günü Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda  yapılan törenle ödülleri verildi. Jüri değerlendirmesi sonucunda, özel jetlerin kişisel veya kurumsal amaçlara yönelik olarak kullanımlarının dışında atıl kaldıkları dönemlerde ticari olarak değerlendirilmesini öneren “Jetleuc Takımı” BİRİNCİLİK...

Teknoloji ve Proje Destek Birimi Kuluçka Merkezi’nin Yazılımda Yenilikçi Projeler başlıklı 2017 Çağrı Dönemi’nin ilk üç dereceye giren takımlara 31 Ekim 2017 Salı günü Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda  yapılan törenle ödülleri verildi.

Jüri değerlendirmesi sonucunda, özel jetlerin kişisel veya kurumsal amaçlara yönelik olarak kullanımlarının dışında atıl kaldıkları dönemlerde ticari olarak değerlendirilmesini öneren “Jetleuc Takımı” BİRİNCİLİK ödülü olan beş (5) bin TL, belli kriterlere göre düzenlenmiş e-ticaret sitelerinin dahil edildiği bir platformda tüketici/kullanıcı güvenliğinin sağlanmasını amaçlayan “Gealist Takımı” İKİNCİLİK ödülü olan üç (3) bin TL, psikoloji alanındaki tüm etkinlik, haber, iş ve staj duyuruları ve akademik yayınların paylaşıldığı bir platform oluşturan  “Psikoloji Ağı Projesi” ÜÇÜNCÜLÜK ödülü olan iki (2) bin TL ile ödüllendirildi. Dereceye giren takımlara  ödülleri İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel tarafından verildi.

Psikoloji Ağı Projesi Ödül Teslimi

Ödül töreninin sonrasında Psikoloji Ağı Projesi hakkında verilen röportaj pek çok haber kaynağında kendisine yer buldu. DHA’nın yaptığı haberde ise şunlara yer verildi;

“PSİKOLOJİ AĞI PROJESİYLE; PSİKOLOJİ ÖĞRENCİLERİN İÇERİK ÜRETİP, ÖN PLANA ÇIKMALARINI HEDEFLİYORUZ”

Yarışmada üçüncü olan Psikoloji ağı ekibi üyelerinden İKÜ Psikoloji Bölümü mezunu Samet Hakan Uzunlar, “Projemiz Psikoloji Bölümü öğrencilerinin kendi içeriklerini yükleyip, kendilerini ön plana çıkarabileceklerini amaçlayan bir ortam sağlıyor, bunun dışında kamuyu da bilinçlendirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca sitede profil sayfası oluşturmayı düşünüyoruz. Böylelikle psikologlar kendilerini oraya kaydedecekler, psikoloğa ihtiyacı olanlar ise belli filtrelere göre arama yapıp, kendilerine uygun olan psikoloğa erişebilecek” diye konuştu.

Psikoloji ağı ekibi üyelerinden Taner Türker ise, proje başlayalı 6 ay olduğunu ve kısa sürede oldukçagüzel geri dönüşler aldıklarını ifade etti. Türker, “Alan içinde ve dışındaki insanlar üretilen içerikten memnun. Site ve sosyal medya hesaplarımız aktif. İyi bir iş yaptığımızı düşünüyorum umarım daha da iyi sonuçlanır” dedi.

İlgini çekebilir:  PSİKOLOJİ ALANINA YÖNELİK MENTORLUK PROJESİ

Psikoloji ağı ekibi üyelerinden Berker Gonca‘da, 85.000’in üzerinde farklı kişiye ulaştıklarını ve rakamın oldukça iyi olduğunu işaret etti. Psikologların meslek yasası olmadığını hatırlatan Gonca, söz konusu proje ile bu bilincin oluşmasını sağlamayı da amaçladıklarını ifade etti.

Çeşitli haber sitelerinde konuyla alakalı yapılan haberlere buradan ulaşabilirsiniz;
Hürriyet
DHA
Mynet
Görseller ve Videolar;


Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir