Sevgilim Barışmak – Ruh Vampirleri 1

Merhaba sevgili psikoloji lisans öğrencileri ve psikologlar, Düşünün ki bir danışmanlık merkezinin kurucusu fizik lisans mezunu, Amerika Birleşik Devletlerinin bir eyaletinde bulunan bir uzaktan eğitim üniversitesinden psikoloji yüksek lisans diploması almış olsun. Tabi bu çok iyimser bir örnek oldu. Psikolojiyle yakından uzaktan hiç alakası olmayan birinin de danışmanlık merkezi açtığına tanık olabiliyoruz. Psikologların alanını sadece...

Merhaba sevgili psikoloji lisans öğrencileri ve psikologlar,

Düşünün ki bir danışmanlık merkezinin kurucusu fizik lisans mezunu, Amerika Birleşik Devletlerinin bir eyaletinde bulunan bir uzaktan eğitim üniversitesinden psikoloji yüksek lisans diploması almış olsun. Tabi bu çok iyimser bir örnek oldu. Psikolojiyle yakından uzaktan hiç alakası olmayan birinin de danışmanlık merkezi açtığına tanık olabiliyoruz. Psikologların alanını sadece bununla istismar etmekle yetinmiyorlar, çeşitli televizyon programlarına çıkarak yetkin olmamalarına rağmen ruh sağlığı hakkında çeşitli açıklamalarda bulunabiliyorlar. Psikologların en üst kurumlarının dahi bu konuya gereken önemi vermedikleri gayet açık görünüyor. Bu konuyla alakalı çeşitli öğrenci kuruluşları da çalışmalarını sürdürüyorlar ama bu çalışmaların da yavaş ilerlediğini düşünüyoruz. Çok kapsamlı bir çalışma elbette sürdürülmeli fakat bireysel faaliyetlerin de burada önemi geri plana atılmamalı. Bu kişi ve kurumlar sürekli aranmalı, sorgulanmalı ve gerekli kurumlara şikayet edilmelidir. Psikoloji alanı rahatça at koşturulacak bir alanmış gibi görülmesi engellenmelidir.
Bu yazıdaki kişi ve kurumlar maalesef hayal ürünü değildir.

Sevgilim BARIŞMAK
Kod adı: Davranış Bilimleri Uzmanı

Nerdesin aşkım? Her yerdeyim aşkım.
Sevgilim, Gargara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu mezunu. Hangi bölümü okuduğunu bulamadım. Kendisi Amerika’da bulunan Yeniport Üniversitesi’nde Davranış Bilimleri(Psikoloji!) lisans eğitimi almış. Aynı üniversiteden uzaktan eğitim ile Davranış Bilimleri Uzmanlığı alan Sevgilim, bununla da yetinmeyip çeşitli sertifika programlarına katılmış. Çeşitli kurumlarda, televizyon ve radyo programlarında seminerler, konuşmalar düzenleyerek insan ilişkileri, beynin çalışma prensibi gibi konularda bilim dünyasına ışık tutan açıklamalarda bulunmuştur. “​Beyni iki yarım küreye bölen corpus diye bir sinir ağı var. Bu sinir ağı kadınlarda biraz daha kalın erkeklerde şu kadar bir şey, incecik. Ama kadında kalın olması kadını zeki yapmıyor. Asıl görevi buradaki bilgiyi alıp buraya götürüyor. Kalınlaştıkça, yani kadın düşünmeye başlayınca 50 sene sonrası, 5 sene öncesi, iki dakika sonrası… Sonra kayışı koparıyor, kendi de farkında değil ne düşündüğünün. ​(Gülüşmeler) Erkeklerde ise bu corpus ince olduğu için buradan bir düşünce geliyor geri gidiyor. (Gülüşmeler)
Konuşmanın tamamının adresini veremiyorum maalesef. Siz, 4 Adam Sevgilim Barışmak diye aratın eminim çıkacaktır. Videoyu izlerken çıldırmıyorsanız yazıyı okumadan kapatabilirsiniz.

İlgini çekebilir:  Örnek Bireysel Dilekçeler

Sevgilimin kurduğu Sevgilim Barışmak Parakademi’de online terapi verildiğini biliyor muydunuz? Peki, bu terapiyi kimler veriyor?  
*X
​Uzman Psikolog X Hanım da Yeniport Üniversitesi’nden uzaktan eğitim ile davranış bilimleri lisans eğitimi almış. Aynı üniversitede psikoloji yüksek lisansı yapmış. Ardından çeşitli Enstitülerden eğitimler almış.
*Y
Uzman Psikoterapist olan Y Hanım özgeçmiş yazısında: “Gargara Üniversitesi’nde ilahiyat eğitimi aldıktan sonra Goethe’nin, insan kendini yalnızca insanda tanır.” ifadesiyle öncelikle kendini ve daha sonra diğer bütün canlıları anlamak gayretiyle Yeniport International University’de Davranış Birimleri lisans eğitimi aldı.”​ yazıyor.  Bir öğretim görevlisinden aldığımız bilgiye göre de Boğuş Üniversitesi’nde Psikoloji Lisans eğitimini tamamlamış.
*Z
Polis akademisinden mezun olan Z Bey,  Konstantinopolis Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde yüksek lisans yapıp, “Adli Bilimler Uzmanı” unvanı almış, ardından Konstantinopolis Üniversitesi, Psikiyatri Ana Bilimi tarafından 2 yıl süreyle verilen Bağımlılık Programı eğitimini tamamlayarak “Bağımlılık Danışmanı” olmuş.
*XYZ
XYZ  Hanım, Tigris Üniversitesi Psikoloji mezunuymuş.

Sevgilim Barışmak ve ekibi hiç durmadan programlara çıkıyor, seminerlere koşturuyor. Peki, sen ne yapıyorsun, 4 yıllık örgün psikoloji lisans eğitimin ile nasıl işe gireceğini mi düşünüyorsun? 

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.