Photo

Simay Karakaş Keramydas

 • İstanbul & Yunanistan, Selanik
 • Jan 2021'den beri
svgIcon
5 Deneyim (Yıl)

Hakkında

Bireysel Psikanalitik psikoterapi için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Diller

İngilizce - C1 Yunanca - B2 İspanyolca - A2

Unvanı: Klinik Psikolog & Psikoterapist

Uzman Hakkında

Klinik Psikolog Simay Karakaş Keramydas.

2014 yılında Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. İstanbul Okan Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “3-12 Yaşlarındaki Çocuklarda Görülen Depresyonun Psikodinamik ve Bilişsel Davranışsal Terapi Kuramları ile Tedavisi ve Etkililiği” projesiyle tamamlamıştır. Eğitimleri sırasında bir çok eğitime, seminere ve çalışmalara katılmıştır. Çeşitli merkezlerde, derneklerde ve hastanelerde staj yapmış ve gönüllü olarak çalışmıştır. Daha ayrıntılı özgeçmiş için www.simaykarakas.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma hayatına Selanik’te devam etmektedir. Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu’nda mülteci ve göçmenlere destek verirken, özel bir merkezde Türkiye ve yurtdışında yaşayan ergen ve yetişkinlerle Türkçe ve İngilizce, yüz yüze ve online olarak bireysel psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Gönüllü psikolog kolektif psikolojik dayanışma hareketinde yer almakta ve Covid-19 pandemisinden etkilenen bireylere psikolojik destek sağlamaktadır. Aynı zamanda İzmir Depremi sonrası TPD İzmir şubesinin başlattığı ve yürüttüğü uzaktan psikososyal destek çalışmalarında gönüllü olarak yer almaktadır.

Merkezi Paris’te bulunan uluslararası Ecole de Psychanalyse Des Forum du Champ Lacanien’e (EPFCL) bağlı, merkezi İstanbul’da bulunan Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği’nin kurucu üyesidir. Teorik ve pratik çalışmalarına psikanalitik yaklaşımla devam etmektedir. Psikanaliz ile ilgili seminer, kongre, eğitim ve süpervizyonlara düzenli olarak katılmaya devam etmektedir. EPFCL Okul Üyesi Psikanalist Zehra Eryörük’ten bireysel süpervizyon almaktadır.

Eğitim

 • İ

  Klinik Psikoloji Yüksek Lisans

  • İstanbul Okan Üniversitesi
  • 2014–2016
 • İ

  Psikoloji

  • İstanbul Bilgi Üniversitesi
  • 2011–2014