Photo

Şeyma Talas

 • Keçiören, Ankara
 • Aug 2022'den beri
svgIcon
450 Ort. Ücret

Hakkında

Psikolog Şeyma Talas Yetişkin/Ergen Bireysel Danışmanlık

Belgeler

Unvanı: Psikolog

Uzman Hakkında

Merhabalar ben Psikolog Şeyma Talas.

Çukurova Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. Ankara Üniversitesi Aile Danışmanlığı yüksek lisansına devam etmekteyim. Eğitim hayatımda özel bir psikiyatri ve psikolojik danışma merkezinde, Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde ve Türk Kızılayı’nda stajlar yaptım. Aynı zamanda eğitim hayatım boyunca çeşitli derneklerde gönüllü yer aldım, psikoloji topluluklarına katıldım. ‘Ergenlerdeki Akran Zorbalığının Benlik Saygısına Etkilerinin Sosyal Öğrenme Kuramı Açısından İncelenmesi’ başlıklı bitirme tezim ile mezun oldum. Özel bir rehabilitasyon merkezinde 1 yıl boyunca öğrenciler ve ailelerle görüşmelerimi sürdürdüm. Yüz yüze ve online şekilde danışanlarım ile görüşmelere devam etmekteyim.

Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimini ve BDT Yönelimli Klinik İlk Görüşme ve Değerlendirme Eğitimini, Dr. Sinem Durusal’dan Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Duygu Odaklı Terapi eğitimini tamamladım. Bu bağlamda Depresyon, Panik Bozukluk, Özgül Fobi, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Sınav Anksiyetesi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Somotoform Bozukluklar, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öz Güven Problemleri ve Motivasyon Problemleri ile çalışmaktayım. Seanslarda eklektik bir biçimde çalışmaktayım. Ayrıca MMPI kişilik envanteri ve yetişkin testleri, WISC-R zeka testi, çocuk değerlendirme ve dikkat testleri gibi testlerin eğitimlerini tamamlamış bulunuyorum. Yetişkinlere ve ergenlere bireysel danışmanlık hizmeti sunmaktayım. Severek yaptığım mesleğimde sizlere yardımcı olabilmekten, ulaşabilmekten ve eşlik etmekten memnuniyet duyarım. Dilediğiniz zaman görüşmelerimizi başlatabilirsiniz.

Sevgilerimle.

Eğitim

 • A

  Aile Danışmanlığı Psikoloji

  • Ankara Üniversitesi Çukurova Üniversitesi
  • 02.2023-... 09.2018-06.2022
  • Psikoloji Lisans GPA: 2.9 Bitirme Tezi: Ergenlerdeki Akran Zorbalığının Benlik Saygısına Etkilerinin Sosyal Öğrenme Kuramı Açısından İncelenmesi