MC

Muhammet Faruk CESUR

 • Şanlıurfa, Haliliye
 • Jan 2022'den beri
svgIcon
₺200-250 Ort. Ücret
svgIcon
5 Deneyim (Yıl)
svgIcon
351 Toplam görüşme sayısı

Hakkında

Şanlıurfa Psikolog

Unvanı: Psikolog

Uzman Hakkında

1992 Yılında Şanlıurfa’da doğan Psikolog Faruk CESUR psikoloji lisans eğitimini İstanbul Bilim Üniversitesinde başarıyla tamamladıktan sonra İstanbul Gelişim Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul almış ve eğitimine başlamıştır. Eğitimine devam ederken Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon eğitimine başlamış ve tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuvarı, Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikoz, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi servislerinde ve Okyanus Kolejlerinde ve Emlak Konut Ortaokulunda stajyer psikolog olarak gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Stajyerlik dönemi boyunca Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Psikoz, Majör Depresif Bozukluk, Agorafobi, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Komplike ve Ağır Yas, Öfke Kontrolü ve Majör Depresif Bozukluk konuları başta olmak üzere farklı alanda çalışarak deneyim edinmiştir. Gönüllü çalışmalarının yanı sıra birçok akademik araştırmada bulunan Cesur çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer almıştır. Okullarda çeşitli seminerler vererek aileleri ve öğrencileri sınav kaygısı ve süreciyle ilgili bilgilendirmiştir ve olumsuz düşüncelerin sınav motivasyonunun önüne geçmemesinde öğrencilere yol göstermiştir. Eğitim süreci devam ederken Bilişsel Davranışçı Terapi başta olmak üzere çeşitli workshop etkinliklerine katılmış, Travma Sonrası Stres Bozukluğu Alkol ve Madde Bağımlılığı, Ölüm ve Yas ve Aile ve Çiftler üzerine çeşitli eğitimler almıştır.

 

Şanlıurfa psikolog hizmeti ile ruhsal sağlığınızın farkında olmanız mümkün. İnsanın kıymet verdiği en değerli şey sağlıktır. Günlük rutinleri ve hayatın akışını bozan herhangi bir rahatsızlık yaşam konforunu büyük ölçüde etkileyebilmektedir. Ruhsal veya bedensel rahatsızlıkların farkındalıkları bilgi sayesinde gelmektedir. Kişinin içinde bulunduğu durumu fark etmesi ve tanımlaması bazen geç bazen de yetersiz olabiliyor tam bu noktada bir uzman desteği her zaman iyidir.

Geç farkındalıklar çok hızlı ve yoğun yaşamın getirdiği dezavantajlardan biridir. Rahatsızlıkların bilgisine sahip olmak öte yana dursun kişinin öz farkındalığını artırmasını veya kazanmasını sağlayan klinik psikolojik danışmanlık adeta bir zihin öğretisidir. Psikolojik danışmanlığın sonunda kişi doğru veya norm içerisinde düşünmenin yollarını öğrenmiş olurken istenmeyen davranışların azaltılması veya ortadan kaldırılması mümkündür.

Klinik psikolojik danışmanlık hizmeti almak için kişinin bariz ve belirgin bir rahatsızlığının olmasına lüzum yoktur. Kişinin iş yaşantısında, aile yaşantısında, romantik ilişkilerde ve insanın kendisi ile olan tüm ilişkilerinde düşüncelerine ve davranışlarına destek araması her zaman normaldir. Psikolojik bir görüşme hiçbir zaman diğer insanlarla olan görüşmenize benzerlik göstermez. Dolayısı ile iyileştirici ve faydalı bir görüşme gerçekleştirilir.

İhtiyacı olan birinin psikolog ile görüşme gerçekleştirme kararı alması oldukça kıymetlidir. Sizler kendinize değer verirken Psikolog Faruk Cesur ise profesyonel çerçevede kişinin ruhsal iyi olma haline kıymet vermektedir. Şanlıurfa Psikolog hizmetinde birçok danışmanlık türü bulunmaktadır.

Eğitim

 • İ

  Klinik Psikoloji

  • İstanbul Gelişim Üniversitesi
  • 2016
 • İ

  Psikoloji

  • İstanbul Bilim Üniversitesi
  • 2011-2016