Photo

Merve Akkuzu

 • Sakarya, Serdivan
 • Nov 2022'den beri
svgIcon
400 Ort. Ücret
svgIcon
3 Deneyim (Yıl)

Hakkında

Merhaba ben Klinik Psikolog Merve Akkuzu ergenlere ve yetişkinlere yüz yüze ve/veya online terapi hizmeti veriyorum.

Unvanı: Klinik Psikolog & Psikoterapist

Uzman Hakkında

Klinik Psikolog Merve Akkuzu; Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı’nda onur dereceleriyle tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında çeşitli ortaokul ve liselerde stajlarını tamamlayarak deneyim kazanmış ve bu süreç zarfında İz Montessori Anaokulunda gönüllü stajını da gerçekleştirmiştir.

Üniversite hayatı boyunca yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli gönüllülük projelerinde bulunarak dezavantajlı ve ihmal edilen çocuk ve ergenlere psikososyal destek sağlamıştır.

Lisans eğitiminden sonra çeşitli kademedeki eğitim kurumlarında Psikolojik Danışman olarak görev yapmıştır. Yüksek Lisansını ‘’ Gottman Çift Terapisi ve Sistemik Çift Terapisi Yaklaşımlarının Çiftlerin İletişim Problemleri Üzerindeki Etkililiği Üzerine Sistematik Derleme Çalışması’’ projesi ile
tamamlamıştır.

İki buçuk yıl boyunca KDTD-EABCT (European Association for Behaviour and Cognitive Therapies) Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin eğitim standartlarına uygun olarak düzenlenen Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur’un Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini teorik ve süpervizyon alarak tamamlamıştır.

Klinik Psikolog Merve Akkuzu halen Şizofreni ve Bipolar Bozukluk, Kişilik Bozuklukları, Yeme Bozuklukları ve KDT, Alkol-Madde Kullanım Bozuklukları ve KDT, Diyalektik Davranış Terapisi, Kabul ve Adanmışlık Terapisi, Şema Terapi, eğitimlerine ise Kognitif Davranışçı Terapiler Derneği bünyesinde devam etmektedir.

Yabancı danışanlara İngilizce psikoterapi hizmeti verebilmektedir.

Eğitim

 • İ

  Klinik Psikoloji

  • İstanbul Kent Üniversitesi
  • ekim 2020/ ağustos 2021
 • U

  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

  • Uludağ Üniversitesi
  • 2015/2019