Yeşim Salkım'a Tepki

Ünlü oyuncu ve ses sanatçısı Yeşim Salkım‘ın Bodrum Türkbükü’nde ofis açarak “çocuklara, gençlere, yeni evlenen çiftlere, herkese” psikolojik danışmanlık hizmeti vereceğini açıklaması üzerine psikoloji camiasından tepkiler geldi. Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda, kendisinin psikolojik danışmanlık verebilecek bir eğitiminin olmamasına vurgu yapıldı. İnternette yer alan söyleşi ve bilgilere göre, Yeşim Salkım’ın lisansını İstanbul Belediye Konservatuarı Klasik Türk Sanat Müziği...

Ünlü oyuncu ve ses sanatçısı Yeşim Salkım‘ın Bodrum Türkbükü’nde ofis açarak “çocuklara, gençlere, yeni evlenen çiftlere, herkese” psikolojik danışmanlık hizmeti vereceğini açıklaması üzerine psikoloji camiasından tepkiler geldi.

Sosyal medya üzerinden yapılan yorumlarda, kendisinin psikolojik danışmanlık verebilecek bir eğitiminin olmamasına vurgu yapıldı.

İnternette yer alan söyleşi ve bilgilere göre, Yeşim Salkım’ın lisansını İstanbul Belediye Konservatuarı Klasik Türk Sanat Müziği Bölümünde tamamladıktan sonra, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde çocuk psikolojisi üzerine yaptığı belirtilmektedir 1,2,3,4. Kendisinin çocuk psikolojisiyle ilgili hangi bölümden mezun olduğu bilgisine ne yazık ki ulaşılamamaktadır.

Yapılan Sosyal Medya Paylaşımları

yeşim salkım psikolojik danışmanlık yeşim salkım psikolojik danışmanlık

 

                          

Yeşim Salkım’ın Yanıtı

Bar Psikologu Ferhat Aydın’ın “bu ne hadsizlik” diye paylaştığı gönderisine Yeşim Salkım’dan yanıt geldi:

yeşim salkım yanıt

Psikolojik Danışmanlık 

Psikolojik danışmanlık hizmetinin verilebilmesi için gereken yetkinlik ve yeterlilik psikoloji eğitimiyle edinilmektedir. Günümüzde bu eğitim Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (PDR) ve Psikiyatri gibi bölümlerdeki lisans ve lisans üstü eğitimlerin alınmasıyla sağlanmaktadır.


Kaynakça

1 http://www.yesimsalkim.com.tr/biyografi.htm
2 http://t24.com.tr/haber/yesim-salkim-bir-gunlugune-geldi-hamile-kaldim,345833
3 http://haftasonu.com.tr/index.php/roportaj/item/146-hakan-eratik-baskasina-asik-yesim-e-soylerim.html?tmpl=component&print=1
4 http://www.iha.com.tr/haber-yesim-salkim-cocuk-istiyor-81996/

İlgini çekebilir:  Üni-Veri Psikoloji ve PDR İstatistikleri

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir