Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü, psikolojiyi sevdirmek ve psikolojiye ilgi duyanları bir araya getirmek için 2008 yılından beri aktif olarak çalışmalarına devam ediyor.

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü, psikolojiyi sevdirmek ve psikolojiye ilgi duyanları bir araya getirmek için 2008 yılından beri aktif olarak çalışmalarına devam ediyor. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü olarak bu seneki vizyonumuz psikoloji öğrencileriyle beraber psikoloji alanına ilgi duyan her insanı bir araya getirmeyi başarmak. Bu bağlamda bu sene de devam eden psikoloji günlerimiz, psikolojinin çeşitli alt alanlarına ışık tutan konferanslarımız, gerek bizzat gerçekleştirdiğimiz gerek destek olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimiz, tartışma etkinliklerimiz, partilerimiz ve film analizlerimizle bu hedefimizi gerçekleştirmek için çabalıyoruz. Kulüp olarak diğer kulüplerden farklı olarak daha kolektivist bir görev bölümü anlayışına sahibiz. En küçük paylaşımdan en büyük etkinliğimize kadar bütün etkinliklerimizin her aşamasıyla kulüp üyelerimizin hepsi özel olarak ilgileniyor. Bu da üyelerimize daha dolu ve kaliteli bir deneyim sunmamızı sağlıyor.

Neler Yapıyoruz?

İlk ve en önemli etkinliklerimiz akademik etkinlikler: Burada  psikolojinin farklı alanlardan uzman hocalarımız gelerek kendi alanlarında veya seçtikleri bir konu üzerinde konuşmalar yapıyorlar. Bu konuşmalar bazen konferans şeklinde tek hocayla veya psikoloji günü adını verdiğimiz büyük etkinliklerimizde birden fazla hocayla gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklerimizde amacımız öğrencileri psikolojideki farklı alanlarla tanıştırmak, o konular üzerinde bilgi almalarını sağlamak ve vizyonlarını genişletmek oluyor. İkinci olarak önemli etkinliklerimizden bir diğeri ise sosyal sorumluluk projelerimiz. Bu projelerimizde de amacımız toplumun farklı kesimlerinden insanlara yardım etmek ve yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek oluyor.

Bunun dışında tartışma etkinliklerimizde ise psikolojiyle alakalı bir konu üzerine belirli bir kaynak üzerinden konuşuyoruz ve katılımcılarımızla bu konuya farklı açılarından bakmaya çalışıyoruz. Buna ek olarak yaptığımız film analizlerinde sinema konusunda uzman bir hocamızla beraber bir film izliyor ve hocamızın analiziyle filmi, karakterleri daha ayrıntılı bir şekilde anlamayı hedefliyoruz. Yaptığımız sosyal etkinliklerle kulüp üyelerimizin ve bölüm öğrencilerinin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlıyoruz. Ayrıca bölümümüzün de desteğiyle düzenlediğimiz toplumsal psikoloji ve klinik psikoloji seminerleriyle ilgilenenleri bu konularda bilgilendirmeyi hedefliyoruz. Bu etkinliklere ek olarak ileriki dönemlerde de bünyemize farklı etkinlikler ekleyerek daha çok insana psikoloji alanını tanıtmayı ve sevdirmeyi hedefliyoruz.

İlgini çekebilir:  AI(Artificial Intelligence) Portrelerin Yükselişi


Sosyal medya hesaplarımızdan bizi ve etkinliklerimizi takip edebilirsiniz ?
Facebook
Twitter
İnstagram

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü Ekibi Yeditepe Psikoloji Kulübü Ekibi Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Kulübü Etkinliği

Psikoloji günlerimiz, psikolojinin çeşitli alt alanlarına ışık tutan konferanslarımız, gerek bizzat gerçekleştirdiğimiz gerek destek olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimiz, tartışma etkinliklerimiz, partilerimiz ve film analizlerimizle psikoloji alanına ilgi duyan her insanı bir araya getirmeyi hedefliyoruz.

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir