Yasa ve İstihdam Topluluğundan Çağrı

Mesleki sorumluluk bilinciyle varlığımızın somut delillerini sunmak ve gönül verdiğimiz mesleğimizi korumak adına sürekli olarak mücadele edeceğimiz bir yolumuz var. ? Bu yol boyunca karşımıza çıkanlar; Mesleğimize yönelik doğru olmayan uygulamalar ve engeller, Özel sektörde rakamların yaşam standartlarının çok altında olması, Devlette yeterince istihdam olmaması, Hemen hemen her üniversitede açılan ve bir puan sınırlaması getirilmeyen psikoloji...

Mesleki sorumluluk bilinciyle varlığımızın somut delillerini sunmak ve gönül verdiğimiz mesleğimizi korumak adına sürekli olarak mücadele edeceğimiz bir yolumuz var. ?

Bu yol boyunca karşımıza çıkanlar;

  • Mesleğimize yönelik doğru olmayan uygulamalar ve engeller,
  • Özel sektörde rakamların yaşam standartlarının çok altında olması,
  • Devlette yeterince istihdam olmaması,
  • Hemen hemen her üniversitede açılan ve bir puan sınırlaması getirilmeyen psikoloji bölümünün verdiği/vereceği birçok psikolog adayının olmasıdır.

Mücadelemiz; toplumda ve devlet yetkililerine yönelik bu konuda farkındalık oluşturmak ve mecliste meslek yasamız adına çalışmaların bir an önce başlatılması noktasında yolumuzu aydınlatan ışık görevi görecektir.

Biz kimiz?

Biz bu ülkenin dört bir yanındaki, dayanışma arayışındaki psikologlarıyız.

Ne istiyoruz?

Bilimle ve yılların birikimiyle yoğurulmuş eğitimimiz ile ülkemize ve insanlarımıza katkı sağlamak, ruh sağlıklarını, yaşam kalitelerini, bakış açılarını değiştirmek, düzeltmek ve iyileştirmek istiyoruz.

Bunun için önce kendi yasal haklarımıza sahip olmamız gerekmez mi? Yasal haklarımız ön yargılar, yanlış anlaşılmalar, bilgi kirliliklerinden dolayı hasır altında beklemekte. Psikologlar edindikleri deneyimleri aktarabilmek, katkı sağlamak, bilimle yararlı olmak için ışık yakmaya çalışıyor. Psikoloji biliminin birey, toplum ve insan sağlığına katkısı gelişmiş bir çok ülke de apaçık ve yadsınamaz iken, niçin oturduğumuz yerde dayatılan koşulları kabul edip yakınmakla kalalım?

Hep birlikte ülkeyi para avcılarından, umut tacirlerinden, hokkabazlardan kurtarmak için el ele verelim ve hakkımızı savunalım. Danışanlarımıza da sık sık telkinde bulunduğumuz biçimde sihirli bir parmak beklemeyelim.

MÜCADELE EDELİM…


Facebook grubumuz: Mücadele Eden Psikologlar
Twitter hesabımız: Yasa ve İstihdam
Change.org’daki kampanyamız:


Ruh Sağlığı Yasası Çalışmaları Sürüyor

Psikologların Mağduriyeti Kalktı!

Psikologların Sağlık Bilimi Lisansiyeri Sayılması Hakkında

İlgini çekebilir:  Aralık Ayı Psikoloji Etkinlikleri

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.