Photo

Ümit Ege Işık

 • İzmir
 • Oct 2020'den beri

Hakkında

Merhaba, ben Ege. Aldığım eğitimler ve süpervizyon doğrultusunda, Bilişsel Davranışçı Terapiler (BDT) ve Şema Terapi Ekolünü benimsiyorum.

Diller

İngilizce - İyi

Unvanı: Psikolog

Uzman Hakkında

Merhaba, ben Ege. Yetişkin bireyler ile çalışıyorum. Aldığım eğitimler ve süpervizyon doğrultusunda, Bilişsel Davranışçı Terapiler (BDT) ve Şema Terapi Ekolü temelinde ilerliyorum.
WISC-IV (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV) ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulayıcısıyım. Türk Psikologlar Derneği üyesiyim. ​Psikoloji eğitimime 2013 yılında girdiğim İzmir Ekonomi Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümü ile başladım. Bir yıllık İngilizce hazırlık eğitimimin ardından Psikoloji lisans eğitimimi 2018 yılında “Onur Öğrencisi” olarak tamamladım. ​Üniversite eğitimim boyunca deneyim kazanmak ve kendimi geliştirmek stajlar yaptım. Ege Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı’nda ve sonrasında Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde psikiyatri ve onkoloji servislerinde stajlarımı tamamladım. Lisans eğitimimin son yılında klinik psikolojiye olan ilgim üzerine Smyrna Psikoloji Merkezi’nde Mesleki Beceri ve Deneyim Kazanma Programına katıldım. ​Lisans eğitimim boyunca çeşitli projelerde ve vakıflarda gönüllülük yaptım. Bunların başında Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda gönüllü olduğum çeşitli projeler yer alıyor. Özel Ege Engelli Bakım Merkezi’nde nörolojik rahatsızlığı bulunan bireylere bir sene boyunca psikososyal destek projesinde yer aldım. Ardından lise öğrencilerinin özgüven ve benlik algıları üzerine yürüttüğümüz “Dove Özgüven Projesinde” eğitimler verdim. ​2018 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı’na kabul edildim. Burada Bilişsel Davranışçı Terapiler (BDT) ekolünde eğitimimi tamamladım. Bir yandan da Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından 42 saatlik Şema Terapi ekolü üzerine eğitimimi tamamladım. Bu süreçte Uzm. Kl. Psk. Pınar Arzu Yörük hocam süpervizörlüğünde danışan gördüm. Süpervizyon sürecimde de BDT ve Şema Terapi ekolünde çalıştım. Şuanda yüksek lisans eğitimimde tez aşamasındayım. Obsesif Kompulsif Belirtiler ve Yeme Tutumları üzerine uzmanlık tezimi yürütmekteyim.

Eğitim

 • O

  Klinik Psikoloji (Tezli)

  • Okan Üniversitesi
  • 2018- Devam
 • İ

  Psikoloji

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi
  • 2013-2018