Photo

Şöhret Bayar

  • Ümraniye, İstanbul
  • May 2022'den beri
svgIcon
₺100 Ort. Ücret
svgIcon
3 Deneyim (Yıl)

Hakkında

.

Diller

Almanca - yüksek

Belgeler

Unvanı: Psikolog

Uzman Hakkında

2014 yılında İzmir Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra iş hayatına İzmir’de özel bir eğitim merkezinde Müdür – Psikolog olarak başlamıştır. Bu merkezde otizm, yaygın gelişimsel bozukluk, Down Sendromu ve gelişimsel gerilik gösteren çocuklarla çalışmalar yürütmüştür. Aynı zamanda 9 Eylül Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Programı’nı başarı ile tamamlamıştır.

2015 yılında Almanya’da bir çocuk ve aile danışmanlık şirketinde psikolog olarak iş hayatına devam etmiş ve çeşitli alanlarda çalışmıştır. Aile içi çatışma, çocuk istismarı ve ihmali vakalarında bulunmuş, sistematik aile danışmanlık hizmeti vermiştir. Mülteci aileler ve ergenlerle çalışmış, sosyal yardım hizmetinde de yer almıştır.

Ayrıca; otizm vakalarıyla çalışmış ve bu alana ilgisi artmıştır. Bu nedenle otizm eğitimi alanlarında yer alan “TEACCH Yöntemi” ve “ABA Yöntemi” seminerlerinde yer almış, başarı ile tamamlamıştır. Şirketin kendi bünyesinde verdiği “PECS“ ve “Danışmanlık ve Görüşme Metodları” seminerlerinde de yer almıştır. 2017 de Tony Attwood´un verdigi “Otizm Spektrum Bozuklugu” seminerine katilmis ve Asperger Sendromu ile ilginlenmeye baslamistir.

2018 yılında Türkiye’ye geri dönmüş ve Mayis 2019 den Ekim 2019 ye kadar Çocuk Özel Gelişim Merkezi’nde Terapist olarak hizmet vermistir.

2021 yılında Oyun Terapisi Eğitimi almıştır.

2022 Şubat ayından itibaren Üsküdar Üniversitesi Aile Danışmanlığı Eğitimi almakla beraber danışan görmeye başlamıştır.

Eğitim

  • İ

    Psikoloji

    • İzmir Üniversitesi
    • 09/2010-06/2014