Photo

Simge Ortaç Koç

 • Şişli, İstanbul
 • Oct 2022'den beri
svgIcon
1000 Ort. Ücret

Hakkında

Psikolog Simge Ortaç Koç

Belgeler

Unvanı: Psikolog

Uzman Hakkında

2021 yılında Acıbadem Üniversitesi, Psikoloji bölümünü tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında özel bir klinikte ve anaokulunda gönüllü staj yapmıştır.

2021-2022 yılları arasında CBTiSTANBUL bünyesinde Dr. Emel Stroup tarafından yürütülen Beck Yönelimli Kognitif Terapi ve Klinik Becerileri Geliştirme Programına kabul edilmiştir. Program boyunca koordinatör psikolog olarak rol almış ve Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programını tamamlamıştır. Bu program kapsamında aşağıdaki eğitimleri almıştır.

Beck Yönelimli Kognitif Terapi Becerileri ve Klinik İlk Görüşme

Beck Yönelimli Kognitif Terapi İlkeleri ve Depresyon Tedavisinde Uygulanması

Beck Yönelimli Kognitif Terapinin Anksiyete Tedavisinde Uygulanması

Beck Yönelimli Kognitif Terapinin OKB Tedavisinde Uygulanması

OKB’de ERP (Maruz Bırakarak Tepki Önleme)’nin Uygulanması

Beck Enstitüsü CBT Sertifikasyon Programı kapsamında Dr. Emel Stroup tarafından verilen “CBT for Anxiety Disorders” eğitimini tamamlamıştır.

2022 yılında, CBTiSTANBUL bünyesinde, Dr. Emel Stroup’un moderatörlüğünde, Dr. Christine A. Padesky’nin katılımı ile gerçekleşen “Kognitif Terapistin Becerileri” isimli webinara “Kognitif Terapide Yazarak İlerlemenin Önemi” başlıklı sunumu ile katkı sağlamıştır.

2022 yılında FMV Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimine kabul almıştır. Yüksek lisans eğitiminin ders dönemini başarıyla tamamlayarak, tez dönemine devam etmektedir.

2023 yılı Ocak – Ağustos ayları arasında Özel Moodist Hastanesinde gönüllü psikolog olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Hastanenin yataklı servisinde tedavi ekibinin bir parçası olarak hastalarla yürütülmekte olan psikoeğitim, grup terapileri ve sanat terapileri süreçlerine destek vermiştir. Ayrıca hastaların tedavi planı ile uyumlu olarak CNS Vital Signs ve Moodsoft test uygulamaları yapmıştır.

Kognitif Terapi yaklaşımını kullanarak yetişkinler ile online ve yüz yüze olmak üzere bireysel terapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim

 • F

  Klinik Psikoloji

  • FMV Işık Üniversitesi
  • 2022 - 2024
 • A

  Psikoloji

  • Acıbadem Üniversitesi
  • 2017 - 2021