Photo

Selin Sak

 • Kadıköy, İstanbul
 • Jun 2022'den beri
svgIcon
2 Deneyim (Yıl)

Hakkında

Psikolog Selin Sak, Başkent Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans eğitimi Beykoz Üniversitesi'nde devam etmektedir. Buna ek olarak, Başkent Üniversitesi Akademik Danışma Kurulu üyesi olarak projeler geliştirilmesine katkı sağlamıştır. Lisans eğitimi boyunca çeşitli yerlerde staj yapmış ve mezun olduğu sene Bil Kolejinde okul psikoloğu olarak görev almıştır. Şu anda kaygı bozuklukları, depresyon, travma sonrası stres bozukluğu, psikoonkoloji, kayıp ve yas süreci, obsesif kompülsif bozukluk konularında yetişkinlere terapi hizmeti vermektedir. Ayrıca, Türk Psikologlar Derneği ve Psikoonkoloji Derneği üyesi olarak dernek çalışmalarında yer almıştır.

Diller

İngilizce - Intermediate-B2 Almanca - Elementary-A2

Belgeler

Unvanı: Psikolog & Psikoterapist

Uzman Hakkında

Ben Psikolog Selin Sak. Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden onur derecesi ile mezun oldum. Psikoloji eğitim süresince çeşitli yerlerde;  Fransız Lape Hastanesi, Bolu Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, AİBÜ Tıp Fakültesi Nöroloji AD Davranış ve Hareket Bozuklukları Kliniği’nde staj yaptım. Şuan Beykoz Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Eğitimime devam etmekteyim. Mezun olduktan sonra bir yıl okul psikoloğu olarak görev aldım. Şu an aktif olarak yetişkin danışan görmekteyim. Bilişsel ve davranışçı terapiler (BDT) eğitimimi DATEM bünyesinde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan (60 saat) aldım. Terapide danışanlarım ile BDT ekolünün farklı tekniklerini kullanarak çalışmaktayım. Kanser hasta ve hasta yakınlarıyla çalışabilmek adına Psiko-onkoloji Derneği’nden Psiko-onkoloji Eğitimi ve Süpervizyon sürecimi tamamladım. Uygulayıcı yetkimin olduğu testeler;  Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-R), Çocuk Resimlerinin Psiko-pedagojik Analizi (Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Draw a Person, Koppitz Bir İnsan Çizim Testi, Aile Çiz Testi, Ağaç Testi, Bahçe Testi),  Çocuk Testleri (Gesell Gelişim Testi, Catell 2A Zeka Testi, Peabody Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Çocuklar için Depresyon Ölçeği/ Anksiyete Ölçeği/ DEHB Ölçeği/ Sosyal Fobi Ölçeği), Projektif Testler (CAT, TAT, Louisa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi)’dir. Üyesi olduğum Türk Psikologlar Derneği’nin Travma, Afet ve Kriz Birimi’nde Deprem, Yangın ve Sel Felaketi Psikososyal Destek Grubunda yer aldım. Buna ek olarak, Başkent Üniversitesi’nin Akademik Danışma Kurulu üyesi olarak görev aldım.  Ayrıca Psiko-Onkoloji Derneği bünyesinde Sosyal Medya Yönetimi-İçerik Üretimi birimlerinde ve psikolojik destek (kanser hasta ve hasta yakınlarına) projelerinde Psikolog olarak çalışmalara katıldım.

Eğitim

 • B

  Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans

  • Beykoz Üniversitesi
  • 2021/...
  • Yüksek lisans eğitimimin ilk yılını 3,85 ortalama ile yüksek onur öğrencisi olarak bölüm birinciliği ile tamamladım. Bitirme tezimi kanser hastalarında kontrol odağı ve travma sonrası büyümenin ilişkisinde öz yeterliliğin aracı rolü ile ilgili yazmaktayım.
 • B

  Psikoloji Bölümü

  • Başkent Üniversitesi
  • 2016/2020
  • Psikoloji lisans eğitimimden 3,05 ortalama ile onur öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans son sınıfta Etik İlkeler dersi asistanlığı yaptım.

Deneyim

 • B

  Okul Psikoloğu

  • Bolu Bil Koleji
  • 2020/2021
  • Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünün zümre başkanlığını yaptım. Okul Psikoloğu olarak görev aldığım süre boyunca; öğrencilerle bireysel görüşmeler yaptım, velilere psikoeğitim verdim, öğrenci, öğretmen ve velilere sunumlar yaptım.