NY

Nida Nur Yağız

 • Arnavutköy, İstanbul
 • Mar 2021'den beri
svgIcon
₺120 Ort. Ücret
svgIcon
1 Deneyim (Yıl)

Hakkında

Sorunlarınızı, sorunlarınıza yönelik düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bir uzman eşliğinde değerlendirmeniz için yardımcı olurum.

Unvanı: Psikolog

Uzman Hakkında

İstanbul Arel Üniversitesi’nde 2016 yılında %100 ÖSYM Bursu ile Psikoloji bölümünü kazandım. Lisans eğitimim boyunca Psikoloji Kulübü’nde görevler alarak seminerlerin, sempozyumların ve atölye çalışmaların içerisinde yer aldım. Bunun yanı sıra Psikoloji alanında dergi çalışmalarında bulundum. Gerek yazar olarak gerekse yayın kurulunda yer alarak dergi çalışmalarında aktif oldum.

Lisans eğitimim boyunca dezavantajlı çocuklarla çalışmak adına birçok topluluğun içerisinde yer aldım. Tez çalışmamızı da arkadaşlarımla birlikte dezavantajlı bireyler üzerinde yazdım. Stajlarımı vakıfta ve kliniklerde yürüterek Psikoloji alanı hakkında bilgi sahibi oldum. Özellikle mültecilerle ilgili çalışmalar içerisinde bu vesileyle yer almış bulundum. Aynı zamanda staj yaptığım kurumların eğitmenleriyle etkileşim içinde olarak alana dair teorik ve pratik bilgilen edindim.

2020 Temmuz ayında mezuniyetimden hemen sonra bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde Psikolog olarak görev aldım. Özel öğrenme güçlüğü olan, otizmli ve bedensel engelli bireylerle bir araya gelerek çalışma fırsatı edindim. Aile görüşmeleri yaparak çocuklar için psikososyal destek ağları üzerine çalıştım. Bu çalışma dönemimin ardından danışmanlık odaklı hizmet vermeye devam ediyorum. Halen gönüllü çalışmalar içerisinde yer alarak dezavantajlı bireyler için çabalıyorum.

Eğitim

 • İ

  Psikoloji

  • İstanbul Arel Üniversitesi
  • 2016-2020
  • ORTOPEDİK ENGELLİ OLAN VE ENGELİ OLMAYAN BİREYLERİN BEDEN İMGESİNİN YAŞAM NİTELİĞİNE ETKİSİ, YAŞAM DOYUMU VE PSİKOLOJİK SAĞLAMLIKLARI ARASINDAKİ İLİŞKİ İLE PSİKOPATOLOJİLERİNİN DURUMU