Photo

Berk Bodur

 • İzmir Balçova
 • Oct 2020'den beri
svgIcon
₺300 Ort. Ücret
svgIcon
3 Deneyim (Yıl)

Hakkında

Merhaba, ben Berk. Bilişsel Davranışçı Terapiler (BDT) ve Şema Terapi (ŞT) ekolleri temelinde yetişkin ve ergen bireylere yönelik danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Diller

İngilizce - İyi

Unvanı: Klinik Psikolog, Klinik Psikolog & Psikoterapist

Uzman Hakkında

Merhaba, ben Berk. Bilişsel Davranışçı Terapiler (BDT) ve Şema Terapi (ŞT) ekolleri temelinde yetişkin ve ergen bireylere yönelik danışmanlık hizmeti vermekteyim. Klinik Psikoloji üzerine olan yüksek lisansımı 2021 yılında tamamladım.

Türk Psikologlar Derneği üyesiyim, WISC-IV (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği-IV) ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI) uygulayıcısıyım. Eğitimime 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesinde başladım ve 2018 yılında “Onur Öğrencisi” olarak mezun oldum. Bu süreç zarfında okul içerisinde çeşitli konularda araştırmalar yaptım ve oldukça aktif bir eğitim hayatı geçirdim. Lisans hayatım boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarda deneyim kazanmak ve kendimi geliştirmek için stajlar yaptım. Yaklaşık 2 yıl boyunca Ege Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı altında olan Nöropsikoloji Labarotuarında staj yaptım, burada Prof. Dr. Dursun Emre Kumral ve Uzman Psk. Hasan Arslan’ın süpervizyonları altında çeşitli testleri uygulama, değerlendirme ve görüşme konusunda oldukça önemli bir tecrübeler elde ettim. Bunun yanında bu süreç zarfında çeşitli araştırmalar ve çeviriler konusunda aktif rol oynadım. Daha sonrasında ise Smyrna Psikoloji Merkezinde Mesleki Beceri Deneyim Kazandırma programına katıldım ve yaklaşık 3 ay boyunca vaka analizleri üzerinde çalışma fırsatı buldum.

2018 yılında mezun olduktan sonra Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına kabul edildim ve burada geçirdiğim zaman süresince Bilişsel Davranışçı Terapiler ekolü üzerine eğitimimi tamamladım. Aynı zamanda Dr. H. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen International Society of Schema Therapy onaylı ŞT terapi eğitimini tamamladım. Yüksek Lisans sürecim boyunca süpervizyon altında danışan gördüm ve bu süpervizyon süresince BDT ve ŞT ekolleri üzerinde tecrübeler kazandım. Yüksek Lisansım sırasında Urla’da bulunan Yaşamca Psikoloji ’de 1 aylık stajımı tamamladım ve bu süreçten sonra aynı merkezde yaklaşık 6 ay boyunca Dikkat eksikliği tanısı ve şikâyeti olan çocuk danışanlar ile çalışmalar yürüttüm. Aynı zamanda eğitimini Türk Psikologlar Derneğinden almış olduğum WISC-IV’i (Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği) de uygulamayı sürdürdüm.

2022 yılında ise EMDR 1. Düzey Temel Eğitimimi ve süpervizyonumu tamamladım. Çalışmalarımda EMDR ekolünden de faydalanmaktayım. Yine 2022 yılında Gottman Çift Terapisi 1. ve 2. Seviye eğitimlerimi tamamladım, aynı zamanda çiftlerle de çalışmaktayım.

Şu an İzmir Balçova’da kurucusu olduğum Poseidon Psikoloji merkezinde çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Eğitim

 • O

  Klinik Psikoloji

  • Okan Üniversitesi
  • 2018- 2021
 • İ

  Psikoloji

  • İzmir Ekonomi Üniversitesi
  • 2013-2018

Deneyim