Psikoloji ve Toplum Bülteni'nin 6. Sayısı Çıktı

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği’nin (TODAP) üç ayda bir yayınladığı “Psikoloji ve Toplum Bülteninin 6. sayısına buradan ulaşabilirsiniz:

Psikoloji ve Toplum • Sayı 06

Sunuş

Psikoloji ve Toplum Bülteni’nin altıncı sayısını açtınız!
*
Bültenin bu sayısında farklı alanlardan yazılar mevcut.

Burcu Çolak, ne yazık ki sıkça ülke gündemine gelen çocuk cinsel istismarı üzerine; Sevgi Türkmen geçtiğimiz aylarda gündemi fazlasıyla meşgul eden “Palu ailesi” üzerine; Banu Bülbül ise Suruç katliamının ardından kurulan Psikososyal Dayanışma Ağı üzerine yazdı. Hem Yener Gök hem de Özge Soysal ile Zeynep Özen yazılarında “Bir-Aradalık” kavramını ele aldılar; Galip Evsen ile Sevcan Sat ise Kürt çocuklarındaki dış grup tarafgirliği üzerine yaptıkları araştırmayı aktardılar. Duygu Korkmaz ile Gizem Aşıcı, H&M reklamlarına yönelik olarak yaptıkları araştırmayı; Deniz Arzuk ise Türkiye’deki kurumsal çocuk bakım hizmetleri üzerine gözlemlerini bize aktardılar. Bunlara ek olarak,son yıllarda Avrupa’nın ve Türkiye’nin temel gündemlerinden biri olan mültecilik meselesini anti-psikiyatrik bir çerçevede ele alan Sophie Hoyle’ün yazısını Ekin Barış Şah bizim için çevirdi; bülten editörlerinden Serap Dakak ise bu sayının #Derkenar: Kelime, Kitap, Kişi bölümünü hazırladı.

*

Bültenin bu sayısına katkıda bulunan tüm yazarlara teşekkür ediyoruz. Bültenin Haziran ayında yayımlanacak olan yedinci sayısına yazı göndermek için son tarih 15 Mayıs 2019’dur. Bültende yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı psikolojivetoplum@gmail.com adresine gönderebilirsiniz. Yazılarınızı göndermeden önce, yayın ilkelerimizi ve yazım kurallarını görmek için web-sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz: www.psikolojivetoplum.blogspot.com

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere…

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir