Gönüllü Psikolojik Destek Projesi

Nedir Bu Gönüllü Psikolojik Destek Projesi?

Bambu GEP sosyoekonomik durumu elverişsiz olan öğrencilere gönüllü eğitim desteği sunmaktadır. Bambu Gönüllü Eğitim Plastformu ve Psikoloji Ağı iş birliğiyle yürütülecek olan sosyal sorumluluk projesinde sosyoekonomik durumu psikolojik destek almak için elverişsiz olan, okulda PDR hizmetlerine erişim sağlayamayan çocuklara online olarak psikolojik destek sunulması planlanmaktadır. Projenin Ekim ayından itibaren 6-9 ay aralığında ve dijital ortam üzerinden yürütülmesi planlanmaktadır.

Gönüllülerin ayda en az bir kez ve en az 45 dakika dijital ortamda sınav kaygısını yönetme, bireysel motivasyon artırma, sosyal ve akademik açıdan özgüven artırma, yoğun stresle başa çıkma, hedef belirleme gibi konularda destek sağlaması beklenmektedir.

Psikoloji/Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinde lisans eğitimini tamamlamış herkes gönüllü olabilir. (Proje süresince yapılacak görüşmeler yüksek lisans programlarının süpervizyon gereksinimlerine göre düzenlenebilir.). İlgilenenlerin Gönüllü Başvuru Formu‘nu doldurması beklenmektedir.

Merak ettikleriniz için bizimle e-posta üzerinden üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
gonullupsikolojikdestek@gmail.com & bilgi@psikolojiagi.com

Gönüllü Psikolojik Destek Projesi

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir