Türkiye'nin Depreminde 20.Yıl Bellek, Yapılanma, Gelecek

Türkiye\’nin Depreminde 20.Yıl \”Bellek, Yapılanma, Gelecek\”

Bu yıl, 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999\’da tüm ülke olarak yaşadığımız Deprem Yıkımı\’nın 20. yıl dönümündeyiz. Türkiye\’nin Afeti adı ile Kocaeli\’nde 10. yılda gerçekleştirilen etkinliklerin, Beklenen İstanbul Depremi\’nin de etkisiyle 20. yılda İstanbul\’a taşınması fikrinden yola çıkarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Travma ve Afet Ruh Sağlığı Programı ve Travma ve Afet Ruh Sağlığı Çalışmaları Derneği (TARDE)\’nin yürütücülüğünde yapılması planlanmaktadır.

Bu doğrultuda 6 Nisan, 15 Haziran ve 9 Kasım aylarında İstanbul Bilgi Üniversitesi santraIistanbul Kampüsü’nde sırasıyla “Geçmişi, Günceli ve Geleceği” tartışacağımız birer günlük üç çalıştay ve 23-24 Ağustos tarihlerinde ise iki günlük bir sempozyum gerçekleşecektir.

Depremden sonra alanda belirgin emekleri olan tüm paydaşların “20. yılı Anma Etkinlikleri’nde” yer almasını önemsemekteyiz. Uzun yıllardır başka pek çok afet ve toplumsal travmada birlikte çalıştığımız tüm uzmanlık alanlarına açık bir toplantılar dizisinde birlikte olmayı arzu ediyoruz.

1999\’da olduğu gibi 2019\’da da birlikte olabilmek inancıyla…
Saygılarımızla.

Prof. Dr. A. Tamer Aker

Prof. Dr. Özlem Karaırmak

Prof. Dr. Işık Karakaya

Uzm. Sosyal Çalışmacı Serap Aslan Tomas

Doç Dr. Banu Yılmaz

\"\"

 

The event is finished.

Tarih

Zaman

10:00 - 17:00

Maliyet

Ücretsiz

Daha Fazla Bilgi

Daha Fazla Oku
Kategori
KAYIT OL

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir