TPÖÇG 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi

TPÖÇG 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi

Her sene bir üniversitenin üstlendiği bu bilimsel etkinlik TPÖÇG’ün en çok ilgi gören ve en kapsamlı organizasyonudur. Yaz döneminde gerçekleşir ve dört gün sürer. Çeşitli üniversitelerden çok sayıda akademisyen kongrenin çeşitli etkinliklerinde öğrencilere faydalı olabilmek için görev alır. Bu kongrelerde psikolojinin hangi dalıyla ilgili olursanız olun muhakkak size hitap eden bir şeyler bulabilirsiniz.

Kongrelerdeki aktiviteler:

  • Konferanslar
  • Çalışma Grupları
  • Öğrenci Sunumları (Sözlü Bildiriler)
  • Poster Bildirileri
  • Tartışma Platformları
  • Kokteyller, partiler, geziler…

Çalışma grupları, belli bir konu üzerinde bir veya birkaç akademisyen tarafından bir sınıfa (20-25 öğrenci) verilen eğitimdir. Bu sayede çalışma grubu süresince ilgi duyduğunuz konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Örneğin; ‘Uzm. Klinik Psikolog Ersin BAYRAMKAYA ve Psikolog Dr. Serkan ÖZGÜN’ tarafından 4 oturumda verilen ‘Görünmeyen Yaralarımız: Psikolojik Travma ve Travmaya Müdahale Eğitimi’ adı altında 17. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi’nde gerçekleşen çalışma gruplarından bir tanesidir. Kongreye başvuru yapmak çalışma grubuna dâhil olmak anlamına gelmez. Çalışma gruplarıyla ilgili duyurular her kongre öncesi düzenleme kurulu tarafından yapılır.

Sözlü bildiriler ve poster bildirileri, öğrenciler tarafından yapılan araştırmaların sözlü veya poster şeklinde sunulmasıdır. Sunum yapmak isteyen öğrenciler, araştırmalarını kongreyi düzenleyen üniversite tarafından duyurulan kriterlere uygun şekilde gönderir. Kongre akademik kurulu bu sunumları değerlendirir ve kongrede yer alacak bildirileri belirler. Böylelikle henüz öğrenciyken yapmış olduğunuz bir araştırmayı psikoloji öğrencilerine sunma imkânı elde etmiş olursunuz.

Tartışma platformları ise belli bir konuda akademisyenlerin veya öğrencilerin görüşlerini bildirdiği ve bu görüşlerin üzerine tartışıldığı aktivitedir. Konusunda uzman veya tecrübeye sahip kişilerin bilgilerini ve tecrübelerini aktardığı, yeni fikirler üstüne ortak konuşmaların gerçekleştiği oturumdur.

TPÖÇG, öğrencilerin akademik açıdan gelişmesi kadar sosyal açıdan da gelişmesini hedefler. Kongrenin üçüncü günü konferanslar, çalışma grupları, bildiriler ve tartışma platformları son bulur. Dördüncü günde ise kongrenin düzenlendiği şehrin doğal ve tarihi yerlerini gezmek için etkinlikler düzenlenir. Bu etkinlikler öğrencilerin sosyal ve kültürel zenginliğinin artmasına katkıda bulunur.

İlgini çekebilir:  17. Ulusal Sinirbilim Kongresi

Aylin Özkan, Gizem Özkul, Yağmur Saklı ve Selin Uçar, \”Psikanalizde Bilinçdışı\” başlıklı panelleriyle 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde!

Prof. Dr. Ali İ. Tekcan, \”Hedefler ve Otobiyografik Anılar\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde!

Psk. Dr. Özge Orbay, \”İkimiz Varız\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde!

Dr. Öğr. Üyesi Başak Şahin-Acar, \”Hayattaki İlk Anıların Aynı Aileden Üç Kuşak Kadınlar Arasındaki Benzerlikleri ve Farklılıkları\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde!

Dr. Öğr. Üyesi Hakan Ertufan, \”Benlik-Sizlik Ölüm Endişesi: BEN değil SİZ öleceksiniz\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde!

Dr. Öğr. Üyesi Meltem Çiğdem Kirazlı, \”İletişim Bozukluklarına Psikolojik Yaklaşım\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Üzümcüoğlu Zihni, \”Emniyet Kemeri ve Hız Gözlemleri\” başlıklı atölye çalışmasıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Doç. Dr. Sevginar Vatan, \”Duygularım Duyguların Duygularımız\” başlıklı atölye çalışmasıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Dr. Öğr. Üyesi Burcu Tekeş, \”Trafik Psikolojisinde Uygulamalı Çalışmalar: Bilgimizi Sahaya Nasıl Taşırız?\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Doç. Dr. Hande Ilgaz, \”Zihin Kuramı Gelişiminde Kültürel Çeşitliliğe Dil Merceğinden Bakış\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Prof. Dr. Mehmet Hakan Türkçapar, \”Psikoterapi, Psikolojiden Nasıl Yararlanmalıdır?\” başlıklı konferansıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Uzm. Klinik Psk. Derya Gülterler ve Uzm. Klinik Psk. Aslı Soyer, \”Oyun Terapide Çocuk Olmak\” başlıklı atölye çalışmasıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

Uzm. Psk. Duygu Buğa, \”Travma ve Kadın: Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet\” başlıklı atölye çalışmasıyla 23. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi\’nde!

The event is finished.

Tarih

03 Ağu 2021

Zaman

09:00 - 18:00

Yer

Özel Fransız Lape Hastanesi
Kategori

Organizatör

BETİM

Other Organizers

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir