III. Sosyal Psikoloji Kongresi (20-21 Aralık 2019)

Önemli Tarihler

23 Temmuz – 25 Ekim 2019
Bildiri özeti gönderim tarihleri.

22 Kasım 2019
Kabul edilen bildirilerin ilanı.

06 Aralık 2019
III. Sosyal Psikoloji Kongresi\’ne kayıt için son gün.

20-21 Aralık 2019
III. Sosyal Psikoloji Kongresi

Kongre ile ilgili bütün sorularınız için khasspk19@gmail.com adresine eposta gönderebilirsiniz.

Not: Bildiri/poster yazarlarından en az birinin kongreye kayıt olması gerekmektedir. Kayıtlı olmayan yazarların çalışmaları kongre programından çıkarılacaktır.

Tanıtım Yazısı

Günümüzde sosyal psikoloji hızlı bir değişim ve meydan okuma ile karşı karşıyadır. Her ne kadar bazıları tarafından “kriz” olarak tanımlansa da bu süreç hem sosyal psikoloji hem de diğer sosyal bilimler için bir fırsat olarak görülebilir. Yapılan birtakım tartışmalar açık bilim pratikleri ve sosyal bilimler (hatta bütün bilim alanları) arası farklı disiplinlerin geçirgenliği–bütüncüllüğü üzerine yoğunlaşmaktadır. Gelişen teknolojinin sosyal bilimlerdeki yansımaları ve küresel boyuttaki bazı sorunlar (örn, iklim değişikliği, ekonomik krizler, siyasal değişimler) sosyal bilimlerin odaklanması gereken sorunları da şekillendirmeye başlamaktadır. Bu tür heyecan verici gelişmeler söz konusu tartışmaların farklı boyutlarda ele alınmasına yol açmaktadır. Biz de dünyadaki sosyal psikoloji biliminde gerçekleşen açık bilim hareketiyle paralel bir şekilde bu kongrenin temasını açık bilim ve teknoloji olarak belirledik. Bu bağlamda, kongrede açık bilim hareketinin önerdiği bilimsel pratikleri (hipotezleri önkayıt etmek, yüksek istatistiksel güce sahip araştırmalar yürütmek, ham veriyi açık hale getirmek vb.) kullanan araştırmalara öncelik verilecektir. Bununla birlikte açık bilim pratik ve prensiplerinin uygulamalarını kongre boyunca yansıtmaya çalışacağız.

Bu yıl 3. sü düzenlenecek olan Sosyal Psikoloji Kongresi’ni 20-21 Aralık 2019 tarihinde Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemleri ile Türkiye Cumhuriyeti’nin endüstriyel, ekonomik, siyasal ve sosyo-kültürel tarihine tanıklık etmiş 135 yıllık Cibali Tütün Fabrikası’nda, yeni adıyla Kadir Has Üniversitesi ’nde yapıyor olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 3. Sosyal Psikoloji Kongresi, davetli konuşmacıların sunumları ile sempozyumlar, veri sunumları (data blitz) ve poster sunumlarından oluşacaktır. Sosyal Psikoloji Kongremize, sosyal psikoloji ve psikolojinin diğer alt alanlarında çalışmalarını sürdüren araştırmacılar, akademisyenler, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin yanı sıra sosyal psikolojiye ilgi duyan tüm katılımcılarımız davetlidir.

İlgini çekebilir:  Erkek Cinselliği

20-21 Aralık tarihlerinde görüşmek dileğiyle,

Kongre Düzenleme Kurulu adına
Doç. Dr. Mehmet Harrma

 

Tarih

03 Tem 2022

Zaman

09:00 - 18:00

Ücret

₺250

Daha Fazla Bilgi

Daha Fazla Oku

Yer

Çift Terapisi
Kategori
Daha Fazla Oku

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.