Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme Sempozyumu I: Sahte Bilim

Bilimsel arayışlar yerine doğaüstü ve mistik \”şeylerle\” uğraşmak çok yeni değil. İnsanlık tarihi boyunca, çeşitli konularda, çeşitli kişiler şu veya bu şekilde insanlara birtakım bilgiler vermeye çalıştılar. Astroloji, parapsikoloji, fallar, UFO\’lar, şifre çözücüler ve daha pek çokları hemen hergün karşımızdalar. ELYADAL\’ın kuruluş amaçlarından bir tanesi sahte bilimlerle mücadele etmek, kamuoyunu bilgilendirmek ve bu konuda çalışanlarla işbirliği yapmaktır. Bilim Dedektifi bölümünde gazete ve televizyonlarda karşımıza çıkan sahte bilim önermelerini incelemeye çalışacağız. Bu çalışmada amacımız sadece söz konusu sahte bilimsel iddiaların yanlışlıklarını göstermek değil aynı zamanda eleştirel düşünme, yöntembilim, olasılık ve istatistik gibi konularda da temel bilgileri paylaşmaktır.

29 Şubat 2020\’de Başkent Üniversitesinde düzenlenecek olan Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme Sempozyumu I: Sahte Bilim, bu konuda arkası gelecek olan disiplinlerarası etkinliklerin ilki olacak. 29 Şubat\’ta görüşmek üzere.

Tarih: 29 Şubat 2020 | Cumartesi
Yer: Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu Başkent Üniversitesi, Bağlıca Kampüsü, Eskişehir Yolu 20.km, 06810 Ankara
İletişim: info@elyadal.org Tel: (0312) 246 66 66 / 6807

Tarih

25 Tem 2021

Zaman

All Day

Maliyet

50 TL / 75 TL

Daha Fazla Bilgi

DETAYLI BİLGİ

Yer

alandan bakış
Kategori
DETAYLI BİLGİ

Speakers

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir