Bugün Aslında Dündü | Film Analizi

Psikoloji Ağı olarak alana nitelikli içerikler kazandırma misyonuyla başlattığımız projemize yeni bir etkinlik daha ekleyerek 28 Nisan Pazar günü Psikiyatr ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Özgür Öğütcen ile birlikte Bilgi Üniversitesi Sosyal Kuluçka Merkezinde bir Film Analizi etkinliği gerçekleştireceğiz.

Katılımcılarla birlikte izlendikten sonra analizi gerçekleştirilecek olan “Bugün Aslında Dündü (Groundhog Day)” filmi; “Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors’un yapımcısı ve kameramanı ile birlikte gittiği Pennsylvania’daki Punxsutawney kasabasındaki geleneksel Groundhog Day şenliklerinde açıklanamayan bir şekilde her gün aynı güne uyanmasını” konu almaktadır.

Özgür Öğütcen; Psikiyatr, Bilgi Üniversitesi Kültürel İncelemeler Bölümü’nde psikanaliz, kültür ve popüler kültür konularında ders vermektedir. Psikanaliz ve ilgili alanlarda yayın yapan Axis Yayınları’nın direktörüdür. Psikanaliz Araştırmaları Derneği’nin kurucu üyesi ve halihazırda başkanıdır. Bunların yanında Paris’te College Clinique Psychanalitique de Paris’te psikanaliz çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgini çekebilir:  Pandemi Sürecinde Sınav Kaygısı ile Başa Çıkma ve Motivasyon

The event is finished.

Tarih

12 May 2021

Zaman

15:00 - 18:00

Daha Fazla Bilgi

Daha Fazla Oku
Kategori
KAYIT OL

Speaker

“Bugün Aslında Dündü | Film Analizi” üzerine 0 yorum