17. Ulusal Sinirbilim Kongresi

17. Ulusal Sinirbilim Kongresi

Değerli Sinirbilimciler,

  1. Ulusal Sinirbilim Kongresi Türkiye Beyin Araştırmaları ve Sinirbilimleri Derneği (TÜBAS) desteği ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 04 – 07 Nisan 2019 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecektir.

Kuruluş ve hazırlık dönemi çalışmalarıyla birlikte Türkiye’de 25 yıla yakın bir geçmişi olan sinirbilim toplantıları, 2001 yılından itibaren Ulusal Sinirbilim Kongresi (USK) adı altında her yıl düzenlenmeye başlamıştır. Zaman içerisinde, USK’ların hem katılımcı sayısı, hem de klinik, pre-klinik ve diğer disiplinlerden çeşitliliği artış göstermiştir.

  1. USK’da, moleküler ve hücreselden davranışa, gelişimselden görüntülemeye, metodolojiden deneysel modellere ve yeni klinik stratejilere kadar sinirbilimin her alanından konferans, sempozyum, panel ve sunumlara yer verilecektir. Ayrıca, kongrenin ilk günü düzenlenecek kurslarla genç sinirbilimcilerin bilgi ve becerilerinin gelişmesine katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kongremiz değerli bir ulusal sinirbilimci kitlesi, Avrupa ve ABD’den seçkin uluslararası ve Türk bilim insanları ile FENS, IBRO ve SfN çevrelerinden temsilcileri ağırlayacaktır.

Kongremizde sinirbilimde en yeni gelişmelerin paylaşıldığı geniş bir bilimsel program, katılımcılar arasında yeni proje ortaklıkları için verimli bir akademik platform ve zengin bir sosyal program sunmaya çalışacağız.

  1. USK’ya hazırlık sürecinde ve kongre sırasında değerli önerilerinizi, destek, katılım ve katkılarınızı bekliyor, Karadeniz baharında doğal ve kültürel zenginliklerle dolu Trabzon’da buluşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla

Kongre Eş-Başkanları

Prof. Dr. Ahmet Ayar                                                                                       Prof. Dr. Bayram Yılmaz

(Karadeniz Teknik Üniversitesi)                                                                                (TÜBAS)

İlgini çekebilir:  16. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi

Tarih

31 Tem 2021

Zaman

08:00 - 18:00

Maliyet

₺200-550

Daha Fazla Bilgi

http://usktubas.org

Yer

danışan hakları
Kategori

Organizatör

TODAP

Other Organizers

http://usktubas.org

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir