Ben Seri Katil Değilim (I am Not Serial Killer) (Film Önerisi)

Seri katilleri anlamak için sigara veya eroin bağımlısı olmaya gerek var mı?

-Mcdonalds üçlüsünü duyduğun oldu mu?

-Seri katillerin %95’inde bulunan özellik. Altını ıslatma, kundaklama, hayvanlara işkence etme. Ama kaderinin kontrolü senin elinde.

Film, 15 yaşında sosyopat olan John’un seri katillere olan takıntısını anlatıyor. John’un katil olma eğilimi vardır ve bu yüzden bir terapistten yardım almaktadır. Ayrıca John’un annesi otopsi uzmanıdır, bu durum John’un ölülere merakını daha çok uyandırır. Terapistinin yardımı ve kendi iradesiyle isteklerine karşı koymaya çalışırken hayatında birçok şey gelişir. Yaşadığı kasabada artan cinayetler John’u, merakının neticesinde ipuçların peşine düşürür ve kendisini inanılmaz gerçeklerin ortasında bulur.

Ben Seri Katil Değilim, Don Wells’in aynı adlı romanından esinlenerek 2016 yılında vizyona girdi. Filmin yönetmeni Billy O’Brien’dir. Ayrıca İrlanda ve İngiltere’nin ortak yapımı olan “I am Not Serial Killer” yönetmenin üçüncü uzun metrajlı filmidir.

Film mantık dışı bazı sahneleri barındırsa da sakin bir şekilde ilerlerken insan üzerinde gerilim oluşturmayı başarıyor. Özellikle düşük bütçeyle çekilmiş bir film olması bende merak uyandırmıştı. Film her ne kadar gelişmiş sahne sisteminden yoksun olsa da kendini sonuna kadar izlettirmeyi başarıyor.

Eğer gerilim seviyorsanız ve seri katillerin psikolojisi hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız izlemeye değer bir film.

İyi seyirler…

 

Bir yorum yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir