Psikologluk

Terapist Olmak İstiyorum ama Param Yok3 dakikada okunabilir

Yorumlar (5)
 1. Selin dedi ki:

  Bu içeriği oluşturan kişi Kültür Üniversitesi mezunu. Beykent Üniversitesini neredeyse “niteliksiz” bir üniversite olarak yorumlamış. Merak ettiğim kendi okuduğu üniversite çok mu “nitelikliydi”? Evet Türkiyede maalesef psikoloji okumak zor ve başarılı olmakta zor ama imkansız değil. Nerede okuduğun tabi ki önemli ama bir üniveristeyi eleştirirken en azından insan bir dönüp bakmalı ben hangi üniversitede okudum diye bu içeriği paylaşan kişi bir boğaziçi,odtü yada yazdığı gibi dokuz eylül üniversitesi mezunu olsa gam yemicem. Bir şeyi eleştirirken insan dönüp birazda kendine bakmalı

  1. Taner Türker dedi ki:

   Selin Hanım, yorumunuz ve ilginiz için teşekkür ederim.
   Ben yazıda Kültür Üniversitesi hakkında herhangi bir olumlu yorum yapmadım. Eğer Kültür Üniversitesinde de Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı olsaydı, onu örnek olarak gösterirdim. Bir olguyu eleştirirken illa kendimi göz önünde bulundurmak zorunda değilim. Yazının genel hatlarıyla haklı olduğunu kabullenmek yerine sırf üniversitenize eleştiri gelmiş diye yorum yapma gereği duyuyorsunuz. Keşke, yapılan eleştiriyi “neden Beykent yazdı acaba?” diye bir sorsaydınız. Belki o zaman bir ilerleme kaydedebilirdik.

   İyi çalışmalar dilerim.

 2. Ahmet dedi ki:

  Türkiye’de devlet üniversitelerinde klinik psikoloji yüksek lisans programları toplamda herhalde anca 30 kişi kadar. Boğaziçi, Odtü vs üniversitelerden mezun olanlar bile vakıf üniversitelerine yönelmek zorunda. Bu eğitimler sürecinde de kişinin büyük şehirlerde yaşamını devam ettirmek için yapacağı onca masraf cabası. Yani bu işin maliyeti 100 binliranın üzerinde ve bu eğitimlerin tamamını tamamlayanların bile ancak belki yüzde onu kendi işlerini icra edebiliyor.

 3. Taner Türker dedi ki:

  Merhaba, haklısınız kriterleri yüksek birkaç vakıf üniversitesi mevcut ama geriye kalan onlarca vakıf üniversitenin ne kriterleri ne de eğitimi uzaktan pek yeterli gözükmüyor. Uzaktan diyorum çünkü tüm üniversitelerden yüksek lisans yapma imkanım yok, yapanlardan ve görünen durumdan incelediğim kadar bilemiyorum.

  Yorumunuz için teşekkür ederim,
  iyi çalışmalar.

 4. Bilgisizliğe bilgilendirme dedi ki:

  Vakıf ünv hakkında yazdıklarınız bana bu konuda ne kadar yargılayıcı ve bilgisiz olduğunuzu gösterdi. Yazı yazıcak kadar kendinize güveniyorsanız üniversite koşullarını araştırmış olmanızı beklerdim. Bir çok kaliteli vakıf üniversitesinin koşul olarak söylediği puanlar devlet üniversitelerinin koşullarından yüksek. Bilginize

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gelişmeleri Takip Et!

Psikoloji Ağı

Psikoloji alanındaki güncel etkinliklerin, haberlerin, iş ve staj duyurularının yanı sıra nitelikli ve bilimsel bilgilerin paylaşıldığı, herkesin içerik üretebildiği bir sosyal girişimdir.

İletişim
Psikoloji Ağı | Bilimsel ve Nitelikli Çevrim İçi Psikoloji Yayıncılığı

Psikoloji Ağı - 2017