Psikologluk

Terapist Olmak İstiyorum ama Param Yok

Yorumlar (3)
 1. Ahmet dedi ki:

  Türkiye’de devlet üniversitelerinde klinik psikoloji yüksek lisans programları toplamda herhalde anca 30 kişi kadar. Boğaziçi, Odtü vs üniversitelerden mezun olanlar bile vakıf üniversitelerine yönelmek zorunda. Bu eğitimler sürecinde de kişinin büyük şehirlerde yaşamını devam ettirmek için yapacağı onca masraf cabası. Yani bu işin maliyeti 100 binliranın üzerinde ve bu eğitimlerin tamamını tamamlayanların bile ancak belki yüzde onu kendi işlerini icra edebiliyor.

 2. Taner Türker dedi ki:

  Merhaba, haklısınız kriterleri yüksek birkaç vakıf üniversitesi mevcut ama geriye kalan onlarca vakıf üniversitenin ne kriterleri ne de eğitimi uzaktan pek yeterli gözükmüyor. Uzaktan diyorum çünkü tüm üniversitelerden yüksek lisans yapma imkanım yok, yapanlardan ve görünen durumdan incelediğim kadar bilemiyorum.

  Yorumunuz için teşekkür ederim,
  iyi çalışmalar.

 3. Bilgisizliğe bilgilendirme dedi ki:

  Vakıf ünv hakkında yazdıklarınız bana bu konuda ne kadar yargılayıcı ve bilgisiz olduğunuzu gösterdi. Yazı yazıcak kadar kendinize güveniyorsanız üniversite koşullarını araştırmış olmanızı beklerdim. Bir çok kaliteli vakıf üniversitesinin koşul olarak söylediği puanlar devlet üniversitelerinin koşullarından yüksek. Bilginize

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Gelişmeleri Takip Et!

Psikoloji Ağı

Psikoloji alanındaki güncel etkinliklerin, haberlerin, iş ve staj duyurularının yanı sıra nitelikli ve bilimsel bilgilerin paylaşıldığı, herkesin içerik üretebildiği genel bir içerik ağı projesidir.

İletişim
Psikoloji Ağı | Bilimsel ve Nitelikli Çevrim İçi Psikoloji Yayıncılığı

Psikoloji Ağı - 2017